אירוע חריג במיוחד אירע היום (ראשון) בגינאה. שחקני נבחרת מרוקו נחתו בעיר הבירה המקומית, קונאקרי, לקראת המשחק שיועד להם נגד הנבחרת המקומית במסגרת מוקדמות המונדיאל, אך מצאו את עצמם בעיצומו של ניסיון הפיכה כנגד השלטון, במהלכה מיליציות מקומיות השתלטו על הנשיא המכהן. שחקני הנבחרת ננעלו בחדרם במלון כשבחוץ קרבות ירי ואנדרלמוסיה.

בהתערבותה של ממשלת מרוקו חולצו השחקנים בשלום ובשעות הלילה הם נראו עוזבים בבטחה את גינאה, בדרכם חזרה הביתה למרוקו. כל השחקנים, ביניהם אשרף חכימי מפאריס סן ז’רמן והצמד מסביליה, יוסף א-נאסירי ומוניר, נמצאים במצב טוב ובריאים לחלוטין.

בעקבות המתיחות הודיעה פיפ”א על דחיית המשחק ובהודעה הרשמית נכתב: "המצב הפוליטי והביטחוני הנוכחי בגינאה הוא הפכפך והוא נמצא במעקב צמוד על ידי פיפ"א וההתאחדות האפריקאית. על מנת להבטיח את ביטחונם של כל השחקנים והצוותים, פיפ"א וההתאחדות האפריקאית החליטו לדחות את המשחק בין גינאה למרוקו במוקדמות המונדיאל. מידע נוסף על התאריך החדש יתקבל בקרוב”.

כידוע, גם בלמה של הפועל תל אביב, מוחמד קליל טראורה, אמור היה לקחת חלק במשחק. הבלם הצעיר זומן לצמד משחקי נבחרת גינאה, מול גינאה ביסאו, משחק שנערך לפני ארבעה ימים והסתיים ב-1:1 כאשר הבלם לא שותף אך כן נכלל בסגל, וכמובן למשחק מול מרוקו.

מוחמד טראורה עם הכדור (שחר גרוס)מוחמד טראורה עם הכדור (שחר גרוס)