קיליאן אמבפה צפוי לסכם את תנאיו כשחקן חופשי בריאל מדריד בתחילת ינואר ובעקבות כך להצטרף אליה בקיץ הקרוב. בצל ההתפתחויות האחרונות, ב’מארקה’ סיכמו את כל הציטוטים של כוכבי הכדורגל בקשר למעבר הצפוי של הצרפתי מפאריס סן ז’רמן לבלאנקוס וכתבו: “כאילו היו חלק מסרט על אופרת סבון”.

סרחיו ראמוס, שעשה הקיץ את המעבר ההפוך התייחס בעבר לצרפתי: “מדריד היא אחד המקומות הטובים בעולם וריאל אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה. שחקנים רוצים לעבור דרכה בשלב בקריירה, אבל אני רוצה אותו היום בקבוצה שלי כאן בפאריס ואני רוצה שהוא יישאר כאן”. גם ניימאר הביע רצון שחברו לקבוצה יישאר: “אני רוצה להישאר בפ.ס.ז’ ואני מקווה שגם אמבפה יישאר בקבוצה. אנחנו רוצים שתהיה קבוצה נהדרת”.

סרחיו ראמוס (האתר הרשמי של פ.ס.ז')סרחיו ראמוס (האתר הרשמי של פ.ס.ז')

גם טוני קרוס מריאל מדריד דיבר עליו: “נראה איך דברים יתפתחו. אולי יקרה משהו טוב אחרי שמסי עבר לפ.ס.ז’, אולי שחקן מפאריס יצטרף אלינו”. קארים בנזמה היה ישיר יותר: “אמבפה ישחק עבור ריאל מדריד בעתיד. אנחנו מסתדרים טוב ואני רוצה שהוא ישחק איתי כבר עכשיו”.

טוני קרוס (La Liga)טוני קרוס (La Liga)

מאמן ריאל לשעבר, זינדין זידאן, דיבר על המעבר המסתמן: “הוא מחליט על עתידו. כרגע הוא בפ.ס.ז’, אבל הוא תמיד אמר שהחלום שלו הוא לשחק בריאל”. מאמנו הנוכחי מאוריסיו פוצ’טינו לא התלהב: “הדבר היחיד שברור זה שיש לו עוד שנה בחוזה. הוא שחקן שלנו ואנחנו הולכים להתייחס אליו כמו שחקן שנשארו לו 5 עונות בחוזה”.

מאוריסיו פוצ'טינו וקיליאן אמבפה (רויטרס)מאוריסיו פוצ'טינו וקיליאן אמבפה (רויטרס)

לאונרדו, המנהל המקצועי של פ.ס.ז’, היה תקיף יותר: “שחקנים, המאמן והנשיא של ריאל דיברו עליו כאחד משלהם. זה חוסר כבוד”. הנשיא של מחזיקת הגביע הצרפתי, נאסר אל חאליפי, היה חד משמעי במיוחד בקשר אליו: “הוא הולך להישאר בפאריס. אנחנו לא נמכור אותו והוא לא יעזוב בחינם אף פעם”. 

נאסר אל חלאיפי, לאונרדו וקיליאן אמבפה (רויטרס)נאסר אל חלאיפי, לאונרדו וקיליאן אמבפה (רויטרס)

פלורנטינו פרס, נשיא ריאל מדריד, היה יחסית עמום ואמר ש”יהיו חדשות לגבי אמבפה בינואר”. מאמן הלבנים קרלו אנצ’לוטי אמר: “תהנה פה, כי מדריד היא המועדון הגדול בעולם”. נשיא צרפת עמנואל מקרון היה יותר חד משמעי: “פ.ס.ז’ עזרה לו לגדול ולדעתי חשוב שהוא יישאר שם, לטובת המועדון והליגה הצרפתית”.

קיליאן אמבפה ופלורנטינו פרס (רויטרס)קיליאן אמבפה ופלורנטינו פרס (רויטרס)

אפילו ג’רארד פיקה התבטא בעניינו: “מרגיש לי שלא יתנו לו לעזוב השנה אם לא ימצאו לו מחליף”. גם אדן הזאר, שרבים סבורים שישלם את המחיר אם אמבפה יגיע, אמר לגביו קצת אחרי שחתם בריאל: “שחקן כדורגל חולם לשחק עם הטובים ביותר ואם תהיה לי הזדמנות להביא את אמבפה לריאל כמובן שאנסה”.

מיטב הטאפאסים של המחזורים האחרונים בספרד

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל