גמר הקופה אמריקה בין ברזיל לפרו הערב (ראשון, 23:00) מתקרב בצעדי ענק, וקשר נבחרת הסלסאו קאסמירו דיבר על היריבה אותה הוא וחבריו כבר פגשו בטורניר, וכמו כן ערך השוואה מעניינת בנוגע לכדורגל בדרום אמריקה לכדורגל באירופה, כשטען שהמשחקים ביבשתו קשים הרבה יותר. גם למרקיניוס היה מה לומר, בעיקר על עתיד מאמנו טיטה.

“יהיה גמר נפלא ולא נבוא בגישה שכבר ניצחנו”, אמר קאסמירו, “הטורניר קשה וחשוב לנו לזכות בו. אין ספק שהכדורגל הדרום אמריקה הכי מסובך, יותר מבאירופה, כי שחקנים כאן משחקים עם יותר ‘רוע’. אנחנו נבחרת מנוסה אבל מגיע לפרו להיות במעמד הזה, אנחנו מכבדים אותה מאוד”.

עוד הוסיף קשרה של ריאל מדריד: “היריבה שלנו עברה תהליך, היא גם העפילה למונדיאל ויש לה שחקנים טובים. אני לא מצפה למשחק רב שערים כמו בשלב הבתים, יהיה מאוד קשה כי שתי הנבחרות יתכוננו היטב. טיטה? הוא תמיד מבקש מאיתנו את הטוב ביותר שלנו, הוא ווינר ואנחנו מכבדים אותו ואת המאזן הנפלא שיש לו עם הנבחרת”.

מרקיניוס התייחס לעתידו של מאמן הסלסאו, שדיווחים בארץ הסמבה טענו כי יעזוב את הנבחרת בתום הטורניר, ואמר: “אני ארצה שהוא ימשיך מבלי קשר לתוצאה בגמר. הוא אדם נפלא, מאמן נהדר, ולמרות ההדחה מהמונדיאל הסטטיסטיקה לטובתו. הוא עשה עבודה מצוינת והשפיע על כולנו. אני לא יודע אם הוא שמח כאן, אבל גם אם לא – הוא לא הראה לנו את זה”.

טיטה על הקווים (רויטרס)טיטה על הקווים (רויטרס)

על אף ה-0:5 החד צדדי בשלב הבתים, יש לא מעט נתונים שיהפכו את הגמר הזה למעניין ביותר עוד לפני תחילתו. הפרואנים שהגיעו פעמיים לגמר הטורניר מעולם לא הפסידו במעמד, כשהסלסאו הפסידו הכי הרבה פעמים בגמר ביחס לכמות הפעמים שהגיעו למעמד – 11 פעמים בהן נוצחו ורק שמונה זכיות בגביע. למעשה, פרו היא הנבחרת היחידה שהגיעה לגמר הקופה ולא הפסידה בו.

כדי למצוא את הניצחון האחרון של הבלאנקירוחוס על הנבחרת מארץ הסמבה לא צריך להסתכל רחוק מדי בספרי ההיסטוריה – ב-2016 הפרואנים רשמו 0:1 שהדיח את ברזיל מהטורניר כבש בשלב הבתים. עם זאת, הצהובים ניצחו בחמישה מפגשים מששת האחרונים מול פרו, ולא כולל אותו הפסד ספגו שער אחד בלבד, כך שבהחלט אפשר להגדיר אותם כפייבוריטים, במיוחד לאור היכולת הטובה אותה גילו בטורניר.

זידאן יתחרט? המיטב של סבאיוס בריאל מדריד