לאחר שהתפוגגה האופוריה סביב החתמת ליאו מסי בפאריס סן ז’רמן, העיניים של המועדון הצרפתי ועולם הכדורגל כולו כעת נשואות לעברו של קיליאן אמבפה. סגנית אלופת צרפת כמובן מעוניינת לחדש לו את החוזה המסתיים בתום העונה הנוכחית, אך מהלך זה נתקל בקשיים אשר מערים השחקן. נראה כי אמבפה הוא כנראה האדם היחיד בצרפת שלא שמח מההגעה של הפרעוש לפאריס. 

בספרד דיווחו היום (שני) כי הצרפתי בן ה-22 ביקש להיפגש עם הבעלים של פ.ס.ז’, נאסר אל חלאיפי, ומגדירים זאת כיום הגורלי בכל הנוגע לעתידו של השחקן. המטרה של אמבפה היא לקבל אישור לנהל משא ומתן עם ריאל מדריד. לאור הדד-ליין הקרב של חולון ההעברות, צפויות להיות התפתחויות וספקולציות רבות סביב הנושא יצופו ויעסיקו את המועדון מבירת צרפת. עיתונאים רבים טוענים כי אמבפה יבקש לעזוב כבר היום ויבהיר כי לא משנה מה, הוא לא יחתום על חוזה חדש ועל כן, פאריס תאבד אותו בחינם בסיום העונה. 

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

דיווחים נוספים מסרו כי הצרפתים לא רוצים למכור את אמבפה ולהשאירו לעונה הקרובה, למרות שיש עניין מצד הבלאנקוס בשחקן הצעיר של הצרפתים, שכאמור עשוי לבקש מפ.ס.ז’ לעזוב.

למעשה, לאור הקיץ הפורה שעבר על פ.ס.ז’ הכולל החתמות של שחקנים בכירים כגון סרחיו ראמוס, אשרף חכימי, ג'ורג'יניו ויינאלדום, ג'אנלואיג'י דונארומה וכמובן – ליאו מסי, לא מן הנמנע כי המהלך המתבקש הוא דווקא לגזור רווחים על קיליאן אמבפה, על אף ההצהרות החוזרות של גורמים במועדון האומרים כי הוא יישאר. בנוסף, הכנסת סכום כספי ממכירה שלו, תוכל לפתוח את הדלת לעבר רכישת חלוץ חדש ואולי אף את אחד הכוכבים הגדולים בעולם בימים אלה. 

גם מבינתו של שחקן ההתקפה הצרפתי הצעיר, שכבר עכשיו נחשב לאחד השחקנים הטובים בעולם ורבים רואים בו כיורש של ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו, מהלך זה נראה מתבקש. בעקבות הגעתו של מסי, מרב תשומת הלב והזרקורים יופנו דווקא לארגנטינאי וכתוצאה מכך מעמדו של אמבפה עלול להיפגע, וכך גם המספרים. כך או כך נראה כי הצרפתי מבין שלא משנה מה הוא יעשה העונה, גם אם פאריס תזכה בסוף בליגת האלופות כולם ידברו על מסי ולא עליו. 

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

ריאל מדריד כמובן נחשבת כיעד האטרקטיבי ביותר עבור אמבפה, וכאמור על פי הדיווחים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלו. במועדון הספרדי נערכים זמן רב למעבר של שחקן גדול והכינו כבר את הקרקע בכך שלא קנו אף שחקן מאז ינואר 2020. המתח בבירת ספרד גדול מאוד, כולם ממתינים לראות האם הליגה הספרדית עומדת לקבל את אחד הכוכבים הגדולים בעולם ובטח נכס אסטרטגי לשנים הבאות, השנים שאחרי מסי ורונאלדו. בינתיים, העיתונאי היחיד שמתעקש על הנושא מהיום הראשון, ז’וספ פדררול, הבטיח הלילה שוב: “תמתינו לשבוע האחרון של אוגוסט. זה הרגע בו המעבר הגדול יתרחש”. טיק,טוק.

בישול מבריק להזאר, בנזמה עם גולאסו מושלם