זו הייתה נראית כמו השקעה נפלאה של ליאו מסי ב-2017. מלון ארבעה כוכבים שנקרא ‘MiM Sitges’, לא רחוק מהבית שלו בזמנו בברצלונה ורק 50 מטרים מהים, 77 חדרים ומרפסת גג פנורמית. אלא שהתברר שהמרפסות היו גדולות מדי והבניין בסכנת קריסה, כשלמלון גם לא הייתה תוכנית פינוי מתאימה.

הפרעוש שילם מעל מ-30 מיליון אירו לפני ארבע שנים עבור הבעלות על המלון, ונראה שזו הייתה תרמית מצידו של הבעלים הקודם, פרנסיסקו סאנצ’ס רודריגס, לפי התקשורת בספרד. האחרון גם היה מודע לצו ההריסה של בית המשפט על המלון ואף ערער עליו מוקדם יותר. הארגנטינאי לא מסר על כך תגובה, וסאנצ’ס רודריגס הגיב ל-’El Confidencial’ שהם יכולים לפרסם מה שהם רוצים.

ליאו מסי. בחר שלא להגיב (רויטרס)ליאו מסי. בחר שלא להגיב (רויטרס)

יחד עם זאת, ראש מועצת העיר של סיטג’ס אישר כי אכן יש פסק דין סופי להריסת המרפסות, ובכך את המלון כולו. המלון כולל גם בריכה, מכון כושר ובר בין היתר, כשהמחיר לסוף שבוע בו עומד על בין 105 ל-216 אירו ללילה לזוג, עבור חדר בלבד.

הסיפור של ההונאה החל עוד ב-2009, אז איש העסקים, פרנסיסקו סאנצ’ס רודריגס, ביקש היתר בנייה ממועצת העיר סיטג’ס עבור בניית המלון, וקיבל אותו ב-6 באוקטובר באותה שנה. יחד עם זאת, הוא עשה דברים שמנוגדים להסכם, כמו בניית מרפסות שבולטות כשני מטרים מחזית הבניין, מבלי שהייתה לו רשות לעשות זאת.

ליאו מסי. סכום לא קטן (רויטרס)ליאו מסי. סכום לא קטן (רויטרס)

איש העסקים סיפק תיעוד כיצד המרפסות נבנו במטרה להכשיר את ההסכם, אבל במועצת העיר השיבו לו שהן בשום פנים ואופן לא עומדות בתקנות העירוניות וכי יש להרוס אותן ואת המלון כולו. זה לא היה מספיק להרוס רק את המרפסות, כי הן היו ‘נטועות’ בחזית הבניין, שהיה בסכנת התמוטטות כתוצאה מהכשל המבני.

סאנצ’ס רודריגס הבין שהוא במרוץ נגד השעון ולא רצה לזרוק את כל העבודה לפח. ב-5 במאי 2017, הוא מכר את המלון למסי. בהסכם שנחתם, איש העסקים הבטיח שאין “תכנון עירוני” שעלול להשפיע על הנכס וכי אין נגד הנכס סנקציות או הליכים מול העירייה, כאשר מדובר כמובן בשקר מוחלט.

מסי לא מאשר: הבמאי ביקש מאנטונלה לזוז

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל