קרוב לשלוש שנים חלפו מאז התרסקות המטוס ומותו הטרגי של החלוץ הארגנטינאי אמיליאנו סאלה, שבאותה תקופה השלים מעבר יוקרתי מנאנט הצרפתית לקרדיף סיטי הוולשית מהפרמייר ליג, התרסקות שזעזעה את עולם הכדורגל כאשר לאחר מספר ימים של חיפושים אותרה גופתו של סאלה באזור תעלת למאנש.

כעת, כאשר עוד חודשיים יצויינו שלוש שנים למותם של אמיליאנו סאלה והטייס דייויד איבוטסון, שניהם נספו בהתרסקות המטוס הטראגית, בית המשפט בקרדיף הרשיע את האשם העיקרי באותה תאונה מצערת, כאשר איש העסקים דייויד הנדרסון, שאירגן את הטיסה, הורשע לאחר שסיכן את חייהם של השניים והוציא את הטיסה לדרכה למרות תנאי מזג האוויר הקשים, מה שבסופו של דבר עלה בחייהם.

את המחוות לאמיליאנו סאלה (רויטרס)את המחוות לאמיליאנו סאלה (רויטרס)

בית המשפט גזר על הנדרסון עונש מאסר של 18 חודשים והוא ייכנס לכלא לשנה וחצי. דניאל מאקובר, אחד מעורכי הדין שמייצגים את משפחת סאלה, בירך על ההחלטה להרשיע את הנדרסון ואמר: “הפעולות של דייויד הנדרסון הן רק חלק אחד בפאזל שהוביל לכך שדייויד איבוטסון הטיס את המטוס בדרך להתרסקות בים ב-21 בינואר 2019. אנחנו עדיין לא יודעים את מידע המפתח בנוגע לתחזוקת המטוס וכל הפרמטרים מאחורי הרעלת הפחמן הדו חמצני שנחשפה באוגוסט 2019”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל