תחילת העונה הזאת הייתה לא טובה עבור מנצ’סטר סיטי, אפילו רעה. מעט מאוד ניצחונות, הרבה פציעות, מקום 13 אחרי 5 מחזורים, ובקיצור – ההתחלה הכי גרועה של קבוצה כלשהי של פפ גווארדיולה בקריירת האימון שלו. הספקות בנוגע למאמן ולקבוצה החלו לצוץ, אבל אחרי כמה חודשים הכול השתנה לטובה והקבוצה ברצף פנטסטי.

במצב הנוכחי, התכולים נראים כקבוצה הפייבוריטית לזכות באליפות העונה, כשהקבוצה עקפה את מנצ’סטר יונייטד בדרך לפסגה. לסיטיזנס יש רצף של 19 משחקים ללא הפסד בכל המסגרות, הרצף השני הכי טוב של גווארדיולה מאז שחתם במועדון, ולמעשה לראשונה מאז מאי 2018 הם יותר מ-3 נקודות מעל ליברפול. 

פפ גווארדיולה חוגג (רויטרס)פפ גווארדיולה חוגג (רויטרס)

הסיבה לכך לא נובעת דווקא מההתקפה, להיפך. הקבוצה מציגה את ההגנה הטובה בליגה בפער עם 13 ספיגות בלבד, כאשר שחקני המפתח היו ג’ון סטונס ורובן דיאס, הבלמים שייצבו את מרכז ההגנה. סטונס שיחק 18 משחקים העונה והקבוצה ספגה איתו שני שערים בלבד, והוא גם כבש שלושה שערים העונה. מקבילו הפורטוגלי בהחלט הצדיק את הכסף ששולם עליו.

“אני יכול להבטיח לכם שקנינו שחקן ל-5, 6 או 7 השנים הבאות, וזה לא פשוט”, אמר עליו פפ, שבספרד מפרגנים לו וב’אס’ כתבו שהמאמן “מצא את הפויול והפיקה שלו”. “דיאס מבין את המשחק, רוצה ללמוד והפתיע את כולנו באופן שבו הוא מטפל בגוף וגם בנפש שלו”, פרגן הקטלוני לרכש.   

רובן דיאס וג'ון סטונס. יביאו אליפות לסיטי? (רויטרס)רובן דיאס וג'ון סטונס. יביאו אליפות לסיטי? (רויטרס)

מחר (רביעי, 20:00) סיטי תפתח את פברואר אחרי ינואר מושלם שכלל 9 ניצחונות מ-9 משחקים בכל המסגרות – אף קבוצה באנגליה לא עשתה זאת במילניום הזה. התכולים יוכלו בכך להגדיל את הפער ממנצ’סטר יונייטד שבמקום השני ולהתרחק עוד קצת מאלופה ליברפול שבמקום השלישי.

רובן דיאס וג'ון סטונס. הצליחו לייצב את הספינה (רויטרס)רובן דיאס וג'ון סטונס. הצליחו לייצב את הספינה (רויטרס)
ג'ון סטונס עם רובן דיאס ואדרסון. ההגנה הטובה בליגה (רויטרס)ג'ון סטונס עם רובן דיאס ואדרסון. ההגנה הטובה בליגה (רויטרס)
הכל מגיע לו! מסי עם שער ענק, בארסה מנצחת