אנגליה, ולמעשה כל הכדורגל האירופי, מחכים לאחד הקרבות הכי מרתקים בכדורגל בשנים האחרונות, כשמוליכת הפרמייר ליג, ליברפול, תפגוש ביום ראשון הקרוב את האלופה מנצ’סטר סיטי, שרחוקה ממנה שש נקודות בטבלה, ותגיע למשחק העונה עם חיסרון משמעותי מאוד.

היום (שישי), אישר פפ גווארדיולה במסיבת העיתונאים שלו כי אדרסון, השוער הברזילאי המצוין של הסיטיזנס, לא יהיה כשיר בעקבות הפציעה שלו באמצע השבוע בליגת האלופות: “אדרסון לא יוכל לשחק. אני לא יודע כמה זמן הוא יהיה בחוץ. ביום ראשון, הוא לא יכול לשחק. קלאודיו בראבו יכול לעשות את העבודה, הוא שוער יוצא דופן. אין לי ספק לגביו”.

ראחים סטרלינג עם פפ גווארדיולה (רויטרס)ראחים סטרלינג עם פפ גווארדיולה (רויטרס)

לקראת ההתמודדות אמר המאמן: “אנחנו בנובמבר, זה לא סוף העונה. אני לא יודע מה יקרה בהמשך אבל יש עוד המון משחקים. הניסיון לימד אותנו שצריך להילחם עד סוף. עבורי, בעונה שעברה ליברפול הייתה המתחרה הכי חזקה שפגשתי בקריירה שלי. הם אחת הקבוצות הכי חזקות בעולם נכון לעכשיו”.

“עבורי, גווארדיולה הוא המאמן הטוב בעולם”

מהצד שני, ליברפול מגיעה אחרי פתיחת עונה חלומית מבחינתה, כשאחרי 11 מחזורים, האדומים מחזיקים במאזן מדהים של עשרה ניצחונות ותוצאת תיקו אחת, ויודעים שאם יצליחו לא להפסיד, ויותר מזה כמובן, לנצח, הם יעשו צעד גדול אל עבר המטרה הגדולה – זכייה ראשונה באליפות בעידן הפרמייר ליג.

יורגן קלופ אמר במסע”ת: “מבחינה ספורטיבית, המשחק הזה הופך להיות גדול יותר ויותר בכל שנה. אני לא יודע מה הייתה היריבות לפני 50 שנה, אני פה ארבע שנים ואני יכול לדבר על רק זה. מנצ’סטר סיטי היא קבוצת כדורגל טובה וזה יוצר יריבות, ותודה לאל שיש לנו יריבות איתם, כי זה אומר שאנחנו נמצאים במקום לא רע בכלל”.

סאדיו מאנה עם יורגן קלופ (רויטרס)סאדיו מאנה עם יורגן קלופ (רויטרס)

היכולת של ראחים סטרלינג: “הוא תמיד היה איום גדול. נראה שהוא רק הולך ומשתפר. זה טוב עבור סיטי וטוב עבור נבחרת אנגליה. הוא היה כישרון גדול כבר כששיחק בליברפול, אין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. הוא שחקן מסוכן מאוד, אבל לצערנו, לא השחקן המסוכן היחיד שלהם, וזאת הבעיה שאנחנו צריכים להתמודד איתה”.

ההשפעה של המשחק על מאבק האליפות: “אני לא יודע אם זה יכריע את הליגה. אני באמת לא יודע. בשנתיים האחרונות זה מרגיש שכל משחק שאנחנו משחקים הוא הכי חשוב והכי מכריע. אי אפשר להפוך משחק לגדול יותר ממה שהוא. זה משחק מאוד מאוד חשוב, אבל גם משחקים אחרים הם מאוד חשובים”.

היחסים שלו עם גווארדיולה: “במהלך משחק אין חברויות. אנחנו יכולים לזרוק מילה אחת לשני, אבל כל אחד עסוק בקבוצה שלו. אי אפשר לתת יותר כבוד ממה שיש לי אליו, זה לא אפשרי. עבורי, הוא המאמן הכי טוב בעולם והייתה לו השפעה עצומה על כל מועדון שהוא אימן. יש לי רק כבוד והערכה אליו”.