ליברפול סיימה את העונה בליגה האנגלית היום (ראשון) עם ניצחון 0:2 על קריסטל פאלאס שהבטיח לה את המקום השלישי והכרטיס הנכסף לליגת האלופות בסיום עונה בה לקחה 69 נקודות. המשחק היה משחקו האחרון של ג'ורג'יניו ויינאלדום, הקשר ששיחק ב-178 משחקים עבור הקבוצה וזכה איתה באליפות אנגליה ובליגת האלופות.

בסיום המשחק, בו ויינאלדום הוחלף בדקה ה-77 מול 10,000 אוהדים, הוא זכה למשמר כבוד משחקני הקבוצה שעמדו ב-2 טורים ומחאו להולנדי כפיים בעוד הוא עובר ביניהם. הוא קיבל מהקבוצה תמונה ממוסגרת של הקיר עליו מופיעה רשימת התארים של המועדון וכעת שחקן חופשי. במהלך העונה הוא הוזכר כמועמד בכיר לברצלונה, בנוסף לבאיירן מינכן שמעוניינת בשירותיו.

ג'ורג'יניו ויינאלדום נפרד מליברפול (רויטרס)ג'ורג'יניו ויינאלדום נפרד מליברפול (רויטרס)

ויינאלדום התייחס לעתידו: “נראה מה יקרה בשבועות הבאים. אנוח, אלך לנבחרת ואז אוכל לחשוב על איך הכל התפתח. מגיע למעריצים לדעת את הסיפור מאחורי זה. החל מה-1 ביולי אני כבר לא שחקן של ליברפול, אבל לא חתמתי במקום אחר. אני שמח שאני עוזב אחרי שהמועדון הגיע לליגת האלופות”.

במקביל, מאמן ליברפול יורגן קלופ התייחס לריצה של קבוצתו שלא הפסידה בעשרת משחקיה האחרונים: “בלתי יאומן. לפני 5-10 שבועות אמרו שאין לנו סיכוי. מה שהבחורים עשו מהסיטואציה הזאת מדהים. היכולת של נתנאל פיליפס וריס וויליאמס היא ההוכחה לכל הילדים באקדמיה של ליברפול, הכל אפשרי במועדון הזה. ויינאלדום? אני מאבד חבר ולא יודע איך להתמודד עם עזיבתו. מאוד נתגעגע אליו”.

מי יעצור את הכפיל של יורגן קלופ?