הכוכבים הצעירים של נבחרת אנגליה, פיל פודן ומייסון גרינווד, הסתבכו בגדול לאחר שפורסם כי שניהם הזמינו בנות לחדר המלון שלהם באיסלנד, מה שכמובן מהווה הפרה בוטה של כללי הבידוד. שניהם רשמו הופעות בכורה בנבחרת הבוגרת בניצחון על איסלנד ביום שבת, אך אלה נותרו כעת בצל עם פרסום הפרשה החדשה ב”מירור”.

השחקנים קיבלו הנחיות ברורות מאוד ועליהם לשמור על בידוד מוחלט בזמן שהם בהתכנסויות בינלאומיות, אך התמונות שנחשפו תחילה ברשת התקשורת האיסלנדית – DV – הראו כי השניים הפרו לחלוטין ובבוטות את ההנחיות והם עומדים כעת בפני ענישה חמורה מצד האנגלים וייתכן כי אף מצד אופ”א. בכל מקרה הם הודחו מהסגל למשחק מול דנמרק.

מייסון גרינווד (רויטרס)מייסון גרינווד (רויטרס)

מעבר להפרת הוראות הבידוד, הזמנה של בנות לחדר המלון שלהם בזמן התכנסות של הנבחרת, היא גם עבירה חמורה על הקוד האתי עליו חתומים שחקני נבחרת אנגליה. פודן, מעבר לכל אלה, הוא גם אבא לילד בן שנתיים ונמצא בזוגיות ארוכה עם חברתו. הוא וגם גרינווד, לא לקחו חלק באימון הקבוצה.

גארת’ סאות’גייט אמר בעקבות המקרה: “לצערי, בשעות הבוקר הובא לידיעתי כי שני השחקנים הפרו את הנחיות הזהירות לאור הקורונה. החלטנו במהירות כי הם יופרדו משאר חברי הנבחרת ולא יוכלו להתאמן עם שאר השחקנים”.

“בהתאם לצעדים שאנחנו צריכים לנקוט במצב כזה, הם צריכים לטוס לאנגליה בנפרד משאר חברי הנבחרת. שום דבר לא התרחש במלון שבו שהתה הנבחרת”, הדגיש סאות’גייט והוסיף: “אנחנו עדיין מבררים בדיוק מה התרחש, אבל מה שברור הוא שהם הפרו את הכללים שעבדנו כל כך הרבה זמן כדי למלא אחריהם”.

ממנצ’סטר יונייטד נמסר: “המועדון מאוכזב מההתנהגות של מייסון גרינווד בסיטואציה הזאת והוא תומך בהחלטת ההתאחדות האנגלית”. המועדון ככל הנראה לא יבקש מהשחקן להיכנס לבידוד שכן אין בבריטניה איסור טיסות אל ומאיסלנד.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל