אחרי התיקו המאופס והמאכזב במשחק העונה בליגה האנגלית, לליברפול ומנצ’סטר יונייטד תהיינה הזדמנות לתקן את הרושם הערב (ראשון, 19:00) באולד טראפורד במסגרת שלב 32 האחרונות של הגביע האנגלי.

מבחינת המייטי רדס, הרבה זמן לא זוכרים תקופה רעה כל כך של הקבוצה הן מבחינת תוצאות והן מבחינת היכולת, במיוחד בימי יורגן קלופ. האלופה באה להתמודדות אחרי הפסד לברנלי באנפילד ועם הרבה סימני שאלה לקראת היישורת האחרונה של העונה. 

יורגן קלופ עצבני (רויטרס)יורגן קלופ עצבני (רויטרס)

מאמן הקבוצה, יורגן קלופ, סיפר לפני הקרב הגדול מול השדים האדומים: “ניצחון במשחק כזה זה בדיוק מה שאנחנו צריכים. מסוג המשחקים שיכולים להוציא אותנו לדרך חדשה. אנחנו משחקים בשביל הקהל שלנו קודם כל, שרוצה לראות ניצחון אחרי תקופה לא פשוטה”.

מנגד, החבורה של אולה גונה סולשיאר לא זוכרת פריחה כזו כבר הרבה זמן. קשה היה לדמיין בתחילת העונה שבמחזור הזה מישהו יכל להגיד שהקבוצה מתיאטרון החלומות תוביל את הטבלה, אך זו המציאות. הארי מגווייר אמר לפני המשחק: “אנחנו פוגשים יריבה חזקה מאוד, אחת הטובות בעולם. נצטרך להיות מרוכזים ולתת מאה אחוז בכל רגע”.

האריי מגווייר (רויטרס)האריי מגווייר (רויטרס)

קשרה הלוהט של מנצ’סטר יונייטד, ברונו פרננדש,  ממש לא מתרגש מהתקופה הרעה שעוברת על היריבה ולא מתכוון להקל ראש: “אני חושב שלקבוצות יש רגעים. אני לא חושב שליברפול משחקת גרוע, אני חושב שהיא לא מנצחת וזו הנקודה. כשקבוצות לא מנצחות, כולם מדברים על זה. כששחקנים לא כובשים, כולם מדברים על זה. אני מרגיש את זה על עצמי כי אני יודע שהסטנדרט שמצפים ממני הוא גבוה, וכולם רוצים ממני שערים ומספרים”.

הפרטוגלי המשיך: “זה אותו הדבר - כולם מצפים לשערים מסלאח, פירמיניו ומאנה. הם לא מבקיעים במשחקים האחרונים וזה מתחיל להרגיש כמו 'אה, הם לא משחקים טוב'. קבוצות משחקות קצת יותר בנוחות נגדה אולי כי אין קהל. קבוצות גדולות ושחקנים גדולים יודעים להתעלות על עצמם בכל רגע”.

ברונו פרננדש (רויטרס)ברונו פרננדש (רויטרס)

פרננדש התייחס למשחק החשוב ואמר: “אני יודע מה המשמעות של המשחק הזה עבור האוהדים. כולם יודעים וכמובן, מבחינתנו זה אומר הרבה כי זה גביע וזה סיכוי להוציא את אחת הקבוצות החזקות ביותר שנמצאות בגביע איתנו, אז אנחנו חייבים לקחת את זה. אם אתה רוצה לזכות בגביע, אתה צריך לנצח את הקבוצות הגדולות ביותר, אז יש לנו הזדמנות עכשיו לנצח אחת החזקות שנותרו במפעל. יהיה משחק גביע קלאסי ואני מקווה שננצח בסופו." 

2:2 מטורף בין ויאדוליד של וייסמן ולבאנטה