מה משותף לג’רארד פיקה, פיליפ מקסס, גבריאל היינצה ו-וינסנט קומפני? כולם בלמים איכותיים כמובן. ומה אם מוסיפים לרשימה את אלן סמית’, החלוץ האנגלי המצוין? התשובה היא שכולם היו ברשימת הרכש המיועד של אלכס פרגוסון עבור מנצ’סטר יונייטד בשנת 2004. פיקה (בזמנו בלם צעיר בברצלונה) היינצה (פ.ס.ז’) ואלן סמית’ (לידס) זכו ללבוש אדום, אבל מקסס וקומפני לא.

שנים רבות אחרי שהסקוטי עזב את השדים האדומים, הרשימה דלפה, ומסתבר שהבלם הבלגי שלימים הפך לקפטן ואגדת היריבה העירונית סיטי, נכלל בתוכה. בטור הראשון ניתן לראות את הסגל הקיים שהיה ליונייטד בזמנו, לצדו שחקנים שצריכים לעזוב את המועדון כמו ריקרדו, ניקי באט, ליוק צ’אדוויק, מייקל סטיארט ודייגו פורלאן. שלושה מהשמות האלה גם מסומנים, השניים הראשונים ופורלאן.

אלכס פרגוסון (רויטרס)אלכס פרגוסון (רויטרס)

לאחר שעזבו, ריקארדו עשה קריירה בספרד באוססונה ו-ויאדוליד, אך בילה עונה ביונייטד כשוער מחליף. ניקי באט הוא אגדה של המועדון שנתן את שנותיו האחרונות ברמה הגבוהה ודייגו פורלאן שאכזב במדים האדומים זכה לפריחה מחודשת בוויאריאל, זכה בנעל הזהב ולאחר מכן כיכב גם במדי אתלטיקו מדריד, הוביל את נבחרת אורוגוואי לחצי גמר מונדיאל 2010 וגם נבחר לשחקן הטוב ביותר בטורניר.

דייגו פורלאן חוגג את השוויון האדיר (רויטרס)דייגו פורלאן חוגג את השוויון האדיר (רויטרס)
סיכום חלון אירופי מתוך - TRANSFER MARKET

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל