צ’לסי ומנצ’סטר סיטי ייפגשו מחר (שבת, 22:00) בפורטו לאחד מהמשחקים החשובים ביותר בתולדותיהן בגמר ליגת האלופות. פפ גווארדיולה ופראן טורס דיברו לקראת המשחק הגורלי.

גווארדיולה זכה בכל שלושת משחקי הגמר אליהם הגיע כשחקן וכמאמן ונכנס לרשימה קטנה מאוד של אנשים שעשו זאת עד היום. לקראת המשחק המכריע בפורטו, מאמן התכולים בן ה-50 סיפר בראיון לאופ”א על היחסים עם מאמן צ’לסי תומאס טוכל: “הייתי אומר שאני לומד ממנו הרבה, בצפייה בקבוצות שלו ובשיחות שלנו”.

פפ גווארדיולה ותומאס טוכל (רויטרס)פפ גווארדיולה ותומאס טוכל (רויטרס)

“זה לא משנה אם יש לו הרבה מידע עליי או על הקבוצה, כי בסופו של דבר מי שמשחק זה לא אני והוא אלה השחקנים הם אלה שיכריעו את הגמר. יש לי הרבה כבוד אליו, אני חושב שהוא מאמן יוצא דופן. כמובן שאני רוצה לנצח אותו כמו שאני מניח שהוא רוצה לנצח אותי”.

על העקרונות המנחים שלו בסיטי: "ארגון חזק, הרבה השקעה, הרבה שחקנים איכותיים, אוהדים טובים, צוות טוב עם עקרונות להצליח - אלה הדברים החשובים ביותר. אבל אתה תמיד צריך להסתכל על השחקנים שיש לך, כי אם השחקנים לא מסתגלים לעקרונות או לאופן שבו אתה רוצה לשחק, זה קשה יותר”.

פפ גווארדיולה (רויטרס)פפ גווארדיולה (רויטרס)

על ברצלונה וסגנון המשחק שמלווה אותו: “יש דברים שמגיעים ממני מאז שנולדתי. אני מנסה להיות חי במהלך המשחק, להשפיע על איכות השחקנים, ליצור סביבה טובה ומצב רוח טוב. כדורגל הוא לא רק טקטיקה, אלא רגשות ויחסים בין הבחורים ואפילו עם הצוות המקצועי. זה הדבר החשוב ביותר כדי שהקבוצה תמשיך לרוץ ככה זמן רב, וזה קרה כאן חמש שנים". 

פראן טורס, שחקנה של מנצ’סטר סיטי, סיפר גם הוא לקראת המשחק: “השחקנים צריכים להיות הטובים ביותר. בשביל זה אני עובד כל יום גם מחוץ למגרש. אני דואג לקלוריות שאני מכניס לגוף, מה לשתות, ובעיקר עובד המון בחדר הכושר. הדבר החשוב ביותר הוא לא רק לנסות להיות הטוב ביותר אלה גם לנסות להאריך את הקריירה שלך”.

פראן טורס חוגג (רויטרס)פראן טורס חוגג (רויטרס)

על העבודה עם פפ גווארדיולה: “אם אתה רוצה להיות הכי טוב, אתה צריך לעבוד עם הטובים ביותר, והוא כרגע המאמן הטוב ביותר בעולם בזכות כל מה שהשיג בקריירה ובסיטי. מעל לכל זה האופן שבו הוא עוזר לך להשתפר, וכיצד הוא מנסה לעזור לקבוצה. אם הוא צריך להישאר עוד חצי שעה כדי שתקבל הדברים נכון, הוא יישאר. הוא חי בשביל זה ומקדיש את כל זמנו לכדורגל, מה שלדעתי עושה את ההבדל”.

טורס הוסיף: “הייתי אומר שהוא הפך אותי לשחקן אחר לגמרי מזה שהייתי לפני שהגעתי לכאן. הוא עזר לי לשחק כמעט בכל עמדת התקפה, בעוד שבעבר שיחקתי רק בצד ימין. ככל ששחקן הוא תכליתי יותר, כך יש לו יותר סיכויים להיות כדורגלן טוב יותר. אני עדיין לומד ממנו כל יום”.

פפ גווארדיולה לוחץ את ידו של פראן טורס אחרי שהוחלף ע"י אגוארו (רויטרס)פפ גווארדיולה לוחץ את ידו של פראן טורס אחרי שהוחלף ע"י אגוארו (רויטרס)

טורס סיכם: “אנחנו אחת הקבוצות הטובות בעולם, אז עלינו לנסות ולזכות בכל התארים. זכינו באליפות, זו משימה קשה מאוד - אתה צריך לעבוד קשה לאורך כל העונה כדי להשיג אותה. אבל זכייה בליגת האלופות תהיה כמו הדובדבן שבקצפת. סיטי מעולם לא זכתה באחת, שזה נותן לנו אקסטרה מוטיבציה ואנחנו נעבוד קשה במרוץ הסופי הזה. אנחנו נכנסים לזה בהתרגשות, כי מעל לכל דבר אחר אנחנו נהנה מזה”.

מרגש: למי הקדיש לואיס סוארס את האליפות?