החלטת ממשלת בריטניה לא להקל את הגבלות הקורונה לטובת כדורגלנים בינלאומיים ממשיכה לעורר הדים, ולהותיר את הכדורגלנים עצמם מבולבלים ומיואשים. אחד מאותם כדורגלנים, שהתייחס לכך בראיון לתקשורת האנגלית, הוא שוערה של ליברפול, אליסון.

הברזילאי, שעלול להחמיץ את משחקי נבחרתו בשל ההגבלות, אמר: “בכנות, אני מרגיש רע. אני רוצה לשחק גם בנבחרת הלאומית שלי, אבל אני רוצה לשחק גם בליברפול. אני לא רוצה להיענש בגלל שאני צריך לקבל החלטה. אבל ממה שאני יודע, זו אפילו לא החלטה שלי, והשחקנים לא יכולים לבחור יותר מדי כרגע”.  

הממלכה המאוחדת הודיעה מוקדם יותר השבוע כי לא יהיה שינוי במדיניות החזרה ממדינות שנמצאות ברשימה האדומה של בריטניה. כמו כן אין בכוונתה להחריג את הכללים לטובת שחקני הכדורגל המשחקים בפרמייר ליג, שאמורים לצאת מגבולות הממלכה בשבוע הבא כדי לשחק תחת דגל מדינותיהם בפגרת הנבחרות.

מוחמד סלאח (רויטרס)מוחמד סלאח (רויטרס)

גורמים בממשלת בריטניה אמרו שבריאות הציבור נמצאת בראש סדר העדיפויות שלהם, ובעקבות החשש מפני וריאנטים שונים, אין דרך לכופף את הכללים עבור כדורגלנים מקצוענים. עם זאת נשיא פיפ"א ג'אני אינפנטינו כתב מכתב לבוריס ג’ונסון, ראש ממשלת בריטניה, על מנת לנסות לשנות את ההחלטה, והתייחס אליה בעצמו: “בעבר התמודדנו עם בעיות גלובליות ביחד ועלינו להמשיך לעשות זאת גם בעתיד. שחרור השחקנים למשחקים הבינלאומיים הקרובים הוא עניין דחוף וחשוב מאוד”. אינפנטינו הוסיף: “על כל ליגה ועל כל מועדון לעשות מה שנכון והוגן לטובת המשחק ברמה העולמית”.

אם ההחלטה תישאר כפי שהיא, יהיו לא מעט נבחרות שהסגל שלהן יפגע באופן משמעותי, ביניהן ברזיל, ארגנטינה ומצרים. כ-60 שחקנים מהפרמייר ליג צפויים להיפגע מההחלטה, ביניהם מוחמד סלאח, אמיליאנו מרטינס, רוברטו פירמיניו ואליסון בקר.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה