למרות שהניסיון הקודם נחל כישלון, נראה שהסעודים ממש לא הרימו ידיים בכל הנוגע להשתלטות על ניוקאסל. אחרי שהמו”מ לרכישת המועדון האנגלי ב-300 מיליון ליש”ט נתקע בשנה שעברה בעקבות בדיקת הנאותות בבריטניה והיחסים הרעועים עם רשת ‘בי-אין ספורט’ הקטארית, המשדרת את משחקי הפרמייר ליג במרבית מדינות המזרח התיכון, נראה שהמכשול שעמד בפני העסקה קרוב להיפתר. בכך, הקרן, אותה מובילה אשת העסקים הבריטית, אמנדה סטאבלי, עשויה להביא בקרוב לסוף עידן מייק אשלי במועדון אחרי 14 שנים. 

על פי התקשורת האנגלית, הסימן הבולט לכך שהעסקה עשויה לצאת אל הפועל היא הסרת החרם של ערב הסעודית על ‘בי-אין ספורט’ ומתן האפשרות לרשת לפעול בגבולותיה אחרי 3 שנים וחצי, במהלכן תושבי ערב הסעודית לא היו יכולים לצרוך שידורים חוקיים של הליגה האנגלית.

ההחלטה הזו של הסעודים הביאה למעשה לסיומה של מחלוקת פוליטית מול הקטארים, ופתחה את הדלת מחדש עבור קרן ההון הסעודית לרכוש את המועדון מצפון הממלכה, אך למרות זאת, הצדדים עדיין ייאלצו לפתור את סוגיית בדיקת הנאותות, שעלתה אחרי שגופי זכויות אדם התנגדו לרכישה בעקבות המעורבות של מוחמד בן סלמאן, שליט ערב הסעודית, בפשעים נגד האנושות בתימן ורציחתו של העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י.

ג'ורדן מסביר למה ספורטאי על אוהבים גולף?