זה היה ידוע במשך תקופה ארוכה וכעת זה גם רשמי: אנדראס כריסטנסן הצטרף לברצלונה היום (שני) ןחתם במועדון הקטלוני עד יוני 2026. כמו כן, לבלם יש סעיף שחרור שעומד על כ-500 מיליון אירו. הדני בן ה-26 יהיה חלק מהסגל של צ'אבי בעונת 2022/23 אחרי שלא האריך את חוזהו בצ'לסי והגיע בהעברה חופשית לקאמפ נאו. בארסה תהיה הקבוצה השלישית בקריירה שלו אחרי הבלוז ובורוסיה מנשנגלדבאך. 

בצ'לסי הודיעו על פרידה מכריסטנסן כבר ב-10 ביוני והיה ברור שהוא בדרך לבארסה כשרק המצב הכלכלי הבעייתי של הקטלונים מנע את ההכרזה הרשמית עד עכשיו. בהמשך גם השחקן עצמו נפרד מהלונדונים וכתב באינסטגרם: "קיבלתי החלטה קשה בגיל 16 לעזוב את דנמרק, הייתה רק אופציה אחת מבחינתי והיא צ’לסי, ומהרגע שהגעתי לכאן הרגשתי בבית. ההישג שאני הכי גאה בו הוא הזכייה בליגת האלופות ואני מודע למועדון שהגשים לי את החלום, אלו היו שנים מדהימות, אבל החלטתי שזה הזמן הנכון להתחלה חדשה עבורי ועבור משפחתי”.

כאמור, כריסטנסן עזב את מולדתו, דנמרק, והגיע ללונדון כבר בגיל 16. הוא החל את דרכו בצ'לסי במחלקת הנוער והספיק לזכות איתה בליגת האלופות ובגביע האנגלי. בהמשך, כשעלה לקבוצה הבוגרת, כריסטנסן זכה עם הבלוז בצ'מפיונס, בליגה האירופית, בסופרקאפ האירופי ובגביע העולם לקבוצות.

בסך הכל הוא רשם 160 הופעות בקבוצה הבוגרת של צ'לסי כשהוא כבש שני שערים ובישל שניים נוספים. בין לבין הוא גם שיחק כמושאל במנשנגלדבאך במשך שנתיים, כבש שבעה שערים ובישל עוד אחד ב-82 משחקים. כעת הוא מצטרף לבארסה, בה חתם גם פרנק קסייה מוקדם יותר היום, ומתחיל פרק חדש בקריירה במדי הבלאוגרנה, כשהוא צפוי להיות מוצג במועדון ביום חמישי הקרוב.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה