ברוב המקרים, השחקן הטוב ביותר בקבוצה מסוימת כנראה ילבש את המספר 10 על הגב. מדובר לרוב בשחקן יצירתי ובעל ההשפעה הגדולה ביותר, אך בימנו לרוב יש משקל גדול גם לסטטוס של אותו שחקן, אפילו יותר מהתפקיד שלו במגרש. במגזין 442 דירגו את 10 מספרי 10 הגדולים ביותר בכל הזמנים.

10 – מסוט אוזיל

הנתונים לא משקרים, ומדובר באחד מהפליימייקרים הגדולים ביותר של הדור הנוכחי. הגרמני כיכב בריאל מדריד לפני שעבר לארסנל, ולאורך רוב הקריירה המספר הזה ליווה אותו. לא תמצאו יותר מדי שחקנים שבישלו יותר ממנו בעשור האחרון.

אוזיל (רויטרס)אוזיל (רויטרס)

9 – חואן ריקלמה

הארגנטינאי הוא אחד מהכדורגלנים המחוננים ביותר אי פעם, קשר ששלט באמצע בשלוש קדנציות שונות עבור בוקה ג’וניורס, שם עדיין נחשב לאליל, לא פחות מדייגו מראדונה. השליטה שלו בכדור והעין למסירות יצירתיות בהחלט אפיינו את ריקלמה הכישרוני, שמוגדר ב-442 כגאון כדורגל.

חואן רומן ריקלמה (רויטרס)חואן רומן ריקלמה (רויטרס)

8 – פרנצ’סקו טוטי

מעבר ליכולת הקסומה במגרש, הקיסר מפורסם גם בתור מי ששיחק רק עבור קבוצה אחת לאורך כל הקריירה. אגדת רומא השפיע על כל כך הרבה שחקנים ועידנים במועדון לפני שתלה את הנעליים ובהחלט מגיע לו מקום ברשימה היוקרתית.

פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)

7 – מישל פלטיני

כיום יותר מכירים אותו בתור נשיא אופ”א לשעבר שהואשם בלא מעט סעיפים, אבל בעבר הוא היה כוכב כדורגל ופליימייקר יוצא מגדר הרגיל. בשיאו אף אחד לא התקרב לרמתו והוא זכה בכדור הזהב שלוש שנים ברציפות בשנות השמונים, תוך שהוא מלהיב בכל נגיעה בכדור.

מישל פלטיני (רויטרס)מישל פלטיני (רויטרס)

6 – דניס ברגקאמפ

תיירי הנרי הוא אולי השחקן הכי גדול של ארסנל בכל הזמנים ובטוח הסקורר הכי גדול אי פעם של התותחנים, אבל אוהדי הקבוצה מלונדון תמיד יתקשו לבחור בין הצרפתי לברגקאמפ, כאשר הנרי בעצמו טען שהוא הכדורגלן הטוב ביותר ששיחק לצידו.

תיירי הנרי ודניס ברגקאמפ (רויטרס)תיירי הנרי ודניס ברגקאמפ (רויטרס)

5 – רונאלדיניו

תמיד שיחק עם חיוך, למרות שהיה לו משקל לא פשוט לשאת בתור מספר 10 של ברצלונה. הברזילאי הוא ללא ספק השחקן המלהיב ביותר שדרך על הדשא והרשים עם יכולות הסמבה שלו בכל נגיעה, עם כמה טריקים שלא נראו לפניו מעולם.

רונאלדיניו חוגג (חגי מיכאלי)רונאלדיניו חוגג (חגי מיכאלי)

4 – זינדין זידאן

אומרים שזיזו לבש את הספרה חמש בריאל מדריד כי הוא היה שם רק חצי מהשחקן שהיה בצרפת – אבל איזו תקופה ענקית הייתה לו בנבחרת הטריקולור. שני תארים בין-לאומיים, כולל צמד בגמר המונדיאל נגד ברזיל, סיפרו רק חלק מהסיפור של זידאן, ה-10 הכי גדול באירופה בתקופתו.

זידאן (רויטרס)זידאן (רויטרס)

3 – דייגו מראדונה

ב-442 הגדירו אותו ככוח על טבעי, וקשה שלא להסכים. פרץ הגנות לבדו בזכות דריבל סוחף, ידע למסור באומנות והיה אומן גם בנייחים. הוא היה מספר 10 של דור שלם בעבר והוביל את ארגנטינה לזכייה במונדיאל 1986. הציב את הרף למספרי 10 הגדולים שבאו אחריו, אבל תמיד ייזכר כאחד הגדולים ולדעת רבים גם הגדול ביותר.

דייגו מראדונה (רויטרס)דייגו מראדונה (רויטרס)

2 – פלה

סט יכולות שהיו עושות צרות לכל קבוצה בכדורגל המודרני. השחקן היחיד בהיסטוריה שזכה בשלושה מונדיאלים ואחד מהסקוררים הגדולים בהיסטוריה של המשחק. דחק את מראדונה למקום השלישי בעיקר מכיוון שהיה מעל כולם לאורך יותר זמן.

פלה (אינסטגרם)פלה (אינסטגרם)

1 – ליאו מסי

מי אם לא הוא? אמנם כיום הפרעוש עם המספר 30 על הגב בפאריס סן ז’רמן, אבל את מה שהוא עשה בברצלונה כולכם בוודאי זוכרים. מדובר בשחקן ההתקפה הכי מוכשר של הדור הזה, כאשר הוא משחק כ-9, 10 ו-11 בו זמנית. אנסו פאטי, שירש מהארגנטינאי את המספר, נכנס לנעליים עצומות וספק אם אי פעם ישחזר אפילו חצי ממספריו של מסי.

ליאו מסי חוגג (רויטרס)ליאו מסי חוגג (רויטרס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל