המגזין הכלכלי היוקרתי ‘פורבס’ פרסם את רשימת המרוויחים הגדולים ביותר בכדורגל העולמי, כאשר המאבק הבלתי נגמר בין כריסטיאנו רונאלדו לליאו מסי, מהמגרש, דרך הלייקים ועד המספרים, מגיע גם לזירה הכלכלית כאשר ‘פורבס’ פרסם את רשימת המרוויחים הגדולים בכדורגל העולמי. 

הפעם, ידו של הפורטוגלי נמצאת על העליונה, כאשר הוא ירוויח השנה, ובכך עקף את מסי עם חוזהו החדש לאחר המעבר במנצ’סטר יונייטד כ-125 מיליון דולר – שכר של 70 מיליון דולר, בנוסף ל-55 מיליון דולר נוספים מחסויות ופרסומות. במקום השני, עם 15 מיליון דולר פחות, נמצא ליאו מסי, שלמרות שכר של 75 מיליון דולר בשנה לאחר השלמת מעברו מברצלונה לפאריס סן ז’רמן (5 מיליון יותר מרונאלדו), יכניס מחסויות ופרסומות 35 מיליון בלבד, מה שיניב לו סכום כולל של 110 מיליון דולר.

כריסטיאנו רונאלדו. במקום הראשון (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו. במקום הראשון (רויטרס)

במקום השלישי ניצב שחקן נוסף של פאריס סן ז’רמן, ניימאר הברזילאי, שגורף כמו מסי משכורת של 75 מיליון דולר, לצד הכנסה נוספת של 20 מיליון מחסויות ופרסומות בדרך להכנסה של 95 מיליון דולר. במקום הרביעי, אך בפער עצום, ניצב עוד שחקן של פ.ס.ז’ – קיליאן אמבפה, שמרוויח 43 מיליון דולר (28 מיליון שכר + 15 מיליון חסויות), כאשר במקום החמישי נמצא כוכבה המצרי של ליברפול, מוחמד סלאח, שמרוויח 41 מיליון דולר (25 מיליון שכר + 16 מיליון חסויות).

ניימאר חוגג. היחיד שקרוב לרונאלדו ומסי (רויטרס)ניימאר חוגג. היחיד שקרוב לרונאלדו ומסי (רויטרס)

בהמשך הרשימה ניתן למצוא במקום ה-6 את רוברט לבנדובסקי עם 35 מיליון דולר (27 מיליון שכר + 8 מיליון חסויות), אנדרס אינייסטה הוותיק, שעל אף שמשחק בוויסל קובה היפנית גורף 35 מיליון (31 מיליון שכר + 4 מיליון חסויות), פול פוגבה במקום ה-8 עם 34 מיליון דולר (27 מיליון שכר + 7 מיליון חסויות), גארת’ בייל עם 32 מיליון (26 מיליון שכר + 6 מיליון חסויות) וסוגר את העשירייה הראשונה, חברו של בייל בריאל מדריד, אדן הזאר, שגורף 29 מיליון דולר עם שכר של 26 מיליון דולר לצד 3 מיליון דולר נוספים בחסויות.

אנדרס אינייסטה. נציגות מפתיעה מיפן (רויטרס)אנדרס אינייסטה. נציגות מפתיעה מיפן (רויטרס)