מסורה למסירות. באתר CIES בדקו מי הקבוצה שמוסרת הכי הרבה פעמים בממוצע למשחק בליגות האירופיות מאז תחילת העונה, ומי שנמצאת בראש הרשימה היא פאריס סן ז’רמן של ליאו מסי וחבריו. מיד אחריהם במקום השני נמצאים מנור סולומון ושחטאר דונייצק, בעוד שבמקום השלישי ליאל עבדה וסלטיק, שמקדימים את מנצ’סטר סיטי של פפ גווארדיולה, אבי שיטת הטיקי טאקה. 

הקבוצה של מאוריסיו פוצ’טינו רשמה ב-4 מחזורי הפתיחה של הליגה הצרפתית ממוצע מרשים של 738 מסירות למשחק, עם אחוז דיוק מרשים עוד יותר – 92.2%. סולומון וחבריו לסגנית אלופת אוקראינה לא נמצאים הרחק מאחור עם ממוצע של 730 מסירות למשחק, כשעבדה וסלטיק עם 708. את החמישייה הפותחת משלימות סיטי (703) ואייאקס (699).

פסיכי! כך נראתה הקפיצה של ויניסיוס מקרוב

ואיפה ברצלונה אתם שואלים? הקבוצה הקטלונית, שהובילה בנתון הנוכחי במשך שנים, נמצאת רק במקום ה-13 עם 643 מסירות בממוצע בלה ליגה עד כה, שזהו אפילו לא הנתון המוביל בספרד העונה, כשסביליה מוליכה בקטגוריה עם 670 מסירות בממוצע במקום השביעי ביבשת.

אבל אם מסתכלים על האחוז המסירות, מתוך הכמות הכוללת, שמבוצעות בחצי המגרש של היריבה, מי שמובילים, ובפער גדול, הם סולמון ושחקני שחטאר. 67.6% מתוך 730 המסירות שביצעו הכתומים שחורים בממוצע ב-6 מחזורי הפתיחה של הליגה האוקראינית, בוצעו בחלק המגרש של היריבה. כדי להבין כמה הנתון הזה מרשים, צריך להסתכל להבאה בתור בקטגוריה, מנצ’סטר סיטי, שנמצאת הרחק מאחור עם 60%. בנתון הזה אגב, פ.ס.ז’ נמצא רק במקום ה-19 ביבשת עם 50.6% מהמסירות בחלק של היריבה.