טורנירים גדולים הם המקום בו הכי טוב לפריצה עבור כדורגלנים. חלקם עושים זאת כפריצה ראשונית, חלקם משתמשים בו כדי לחזור להיות רלוונטים גם בגיל מתקדם יותר, אבל דבר אחד בטוח – יורו/מונדיאל טוב אמורים לסדר לשחקן את החוזה הבא ואת קפיצת המדרגה. הערב (חמישי) באתר ‘טרנספרמרקט’, המסקר את שווי השחקנים בעולם, ציינו את השחקנים שעשו את קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר בעקבות ביצועיהם ביורו 2020, והרשימה לא מפתיעה. 

בראש הרשימה ניצב פדרי. קשרה של ברצלונה, שהגיע אחרי עונת פריצה מצוינת מבחינה אישית אצל הקטלונים והרשים גם ביורו, העלה שוויו בלא פחות מעשרה מיליון אירו, כאשר הוא מוערך כעת ב-90 מיליון אירו.

פדרי מחלץ כדור (רויטרס)פדרי מחלץ כדור (רויטרס)

מי שניצב במקום השני הוא השחקן המלהיב ביותר בשלב הנוקאאוט, הלא הוא כוכבה של יובנטוס ונבחרת איטליה, פדריקו קייזה, ששוויו קפץ גם כן בעשרה מיליון, מ-60 ל-70. רק אמש דווח כי יובנטוס דחתה הצעה בגובה 100 מיליון אירו של צ’לסי על הקיצוני, שכבש שני שערים ביורו וברוב הזמן פשוט התעלל בהגנות. 

פדריקו קייזה (רויטרס)פדריקו קייזה (רויטרס)

במקום השלישי נמצא קשרה של ווסטהאם ונבחרת אנגליה, דקלאן רייס. הקשר האחורי סיפק טורניר פנטסטי והיה מהבולטים בקישור האנגלי בדרך לגמר, מה שהעלה את שוויו שעמד על 65 מיליון אירו עוד קודם לכן, ל-70.

דונארומה, שוער נבחרת איטליה שזכה בשחקן הטורניר ושרק השבוע השלים רשמית את מעברו ממילאן לפאריס סן ז’רמן, העלה את שוויו ל-65 מיליון אירו, קפיצה של חמישה מיליון אירו גם כן. את החמישייה סוגר דני אולמו, שבעיקר בזכות המשחק הענק שלו מול איטליה בחצי הגמר זינק גם כן בחמישה מיליון אירו ושווה כעת 50 מיליון. 

דונארומה חוזר הביתה ומתקבל כמו גיבור