למרות שסערת הסופר ליג כבר נמצאת מאחורינו, נראה שההשלכות של המיזם שבסופו של דבר לא צלח, לא ייעלמו בקרוב. בעוד המייסדות של המפעל, ריאל מדריד, ברצלונה ויובנטוס יצאו מכלל סכנה בקשר להשתתפותן בליגת האלופות בעונה הבאה, נראה כי הקבוצות האנגליות דווקא עלולות לשלם מחיר כבד.

באנגליה מדווח היום (רביעי) כי הנהלת הפרמייר ליג, שלא אהבה בכלל את הרעיון ואת ההצטרפות “ששת הגדולות” לסופר ליג, בין היתר בשל הפערים שהיו יכולים להיווצר בין קבוצות הליגה כתוצאה מכך, החליטה להעניש אותן. 

אוהדי צ'לסי מפגינים נגד הסופר ליג (רויטרס)אוהדי צ'לסי מפגינים נגד הסופר ליג (רויטרס)

הליגה החליטה לקנוס את הקבוצות בסכום מזערי של 22 מיליון ליש”ט שאמור להתחלק בין הקבוצות באופן שווה, אך נראה שהדבר היותר מהותי בהצהרת הנהלת הליגה הוא האזהרה שניתנה למועדוני העל.

הוחלט כי אם הקבוצות יחליטו לנסות פעם נוספת מהלך שכזה, יהיו לכך השלכות חמורות בהרבה מהעונש הנוכחי והן קנס של 20 מיליון ליש”ט לכל קבוצה והורדת 30 נקודות ליגה, דבר שיגרום לכל קבוצה לחשוב פעמיים לפני הצטרפות לפרויקט חדש. כזכור, מיזם הסופר ליג כמעט ויצא לדרך בחודש אפריל האחרון כאשר הקבוצות האנגליות שנענו בחיוב להצטרף היו מנצ’סטר יונייטד, מנצ’סטר סיטי, ליברפול, צ’לסי, ארסנל וטוטנהאם.

גריזמן החתים את אמבפה ב...ניוקאסל