לא שקט באנגליה: 14 קבוצות הפרמייר ליג שלא הצטרפו לסופר ליג החדשה צפויות להפגש היום בבוקר ולהחליט מה הן יעשו בקשר לגורל ששת הקבוצות הגדולות בליגה: מנצ’סטר סיטי, מנצ’סטר יונייטד, ליברפול, צ’לסי, ארסנל וטוטנהאם. הקבוצות כועסות במיוחד על החלטתן לעזוב את אופ”א ולהקים את הליגה החדשה ושוקלות מספר סנקציות.

ה”סאן” הבריטי מדווח כי הקבוצות האחרות שוקלות לדרוש מהטופ 6 לעזוב את הליגה המקומית בסיום העונה. המועדונים “כועסים ומרגשים נבגדים” מהחלטת הגדולות אך עומדים בפני מכשול, עקב כך שנדרש רוב של 15 קבוצות בשביל להדיח קבוצה באופן רשמי.

כדור הפרמייר ליג (רויטרס)כדור הפרמייר ליג (רויטרס)

סעיף אחר בחוקי הליגה מסמיך את מנהל הליגה, ריצ’ארד מאסטרס, לקבל החלטות “שלא נתונות לערעור”. מאז הוקמה הפרמייר ליג ב-1992 לא היה שימוש בסעיף זה, שעשוי לבוא לידי ביטוי כעת.

נוסף לכך, גם במשחק היום של צ’לסי נגד ברייטון (22:00) שחקני ברייטון צפויים לעלות עם חולצות מחאה, בדומה לשחקני לידס שעשו כן לפני המשחק של הקבוצה נגד ליברפול שהסתיים ב-1:1. המגמה צפויה להמשיך במשחקים הבאים של קבוצות נגד יריבות מהטופ 6, כאשר לעת עתה רק 2 מהקבוצות שישתתפו בסופר ליג נמצאות בארבעת המקומות הראשונים בליגה.

אחד מאותם 14 מועדונים, וולבס, לקח את העניינים צעד קדימה והכריז על עצמו כאלוף אנגליה לשנת 2018/19, עקב כך שכל המועדונים שסיימו לפני הזאבים בטבלה יהיו חלק מהסופר ליג.