תמונת הסופר ליג ממשיכה להתגבש, כאשר דורטמונד מסרבת להיכנע ללחץ והוציאה הודעה רשמית מטעם המועדון על כך שהיא לא מצטרפת לסופר ליג שגיבשו הגדולות באירופה. מספר שעות אחרי ההודעה של השוורצגלבן הגיעה גם ההודעה של אלופת אירופה היוצאת, באיירן מינכן, שהודיעה גם כן כי לא תיקח חלק במפעל החדש. 

“באיירן לא מתכוננת להשתתף בסופר ליג” כתב מנכ”ל המועדון קרל היינץ רומיניגה, “אנחנו משוכנעים שהשיטה הנוכחית מבטיחה בסיס טוב לכדורגל. אנחנו מכבדים בברכה את הרפורמה של של ליגת האלופות כי אנחנו מאמינים שהם יודעים לעשות את הצעדים הנכונים כדי לפתח את הכדורגל האירופי. שלב הבתים הנוכחי גורם ליותר מתח וריגוש במפעל”. 

עוד הוסיף רומיניגה: “אני לא חושב שהסופר ליג תפתור את הבעיות הכלכליות של המועדונים בעקבות הקורונה. מעבר לזה, כל הקבוצות באירופה צריכות לפעול בסולידריות כדי להבטיח כדי שמבנה העלויות, בדגש על שכר השחקנים יותאם כדי להפוך את הכדורגל האירופי לשוויוני יותר”. 

עוד קודם לכן, האנס פליק, מאמן באיירן מינכן (שעדיין לא הוציאה הודעה רשמית מטעמה) התייחס לסופר ליג: “כרגע אני חושב על נושאים אחרים, אבל הסופר ליג לא תעשה טוב לכדורגל האירופי”. בתוך כך, בעקבות ההיעדרות המסתמנת של הגרמניות, בצרפת מדווחים גורמים המקורבים למועדונים שייסדו את הסופר ליג על כך שלפחות שתי קבוצות תשתתפנה מדי עונה במפעל החדש, ככל הנראה פ.ס.ז’ וקבוצה נוספת שתשתנה בהתאם להישגים בליגה. 

מדורטמונד נמסר: “המועדון מחויב לרופורמה של ליגה האלופות, דחינו את ההצטרפות לסופר ליג”. כמו כן, מנכ”ל הקבוצה, ואצקה, מסר כי גם באיירן מינכן ולייפציג הביעו התנגדות של מאה אחוז נכון לכרגע להצטרפות למפעל החדש.

בנוסף, גם אייאקס הגיבה לדברים. “המועדון נדהם ומאוכזב מההודעה על הסופר ליג. אנחנו תומכים במתווה החדש של אופ”א וליגת האלופות”, אמר אדווין ואן דר סאר מראשי המועדון. “תקופה של חוסר ודאות מאיימת על אופק הכדורגל האירופי”. 

כל התגובות ברשת על הקמת הסופר ליג