מנצ’סטר סיטי השאירה הערב (רביעי) את הצרות מאחוריה, לפחות למשך 90 דקות, כאשר סיפקה משחק מצוין וניצחה 0:2 את ווסטהאם מהתחתית באתיחאד. הקבוצה של פפ גווארדיולה שנענשה ע”י אופ”א והורחקה לשנתיים מליגת האלופות החל מהעונה הבאה, חייכה מעט בתקופה לא פשוטה שעוברת עליה.

מי שלהט, כהרגלו, הוא קווין דה בראונה שבישל לרודרי וכבש בעצמו. הבלגי המצוין אחראי ל-24 שערי פרמייר ליג העונה (8 שערים, 16 בישולים), שלושה יותר מהשחקן שהכי קרוב אליו ג’יימי וארדי, ששותף ל-21 עד כה. גווארדיולה מצידו, שמר על המאזן המושלם מול ווסטהאם כאשר ניצח בכל 9 המפגשים מול הפטישים בכל המסגרות.

מי שעוד רשם ציון דרך נהדר הוא בלם סיטי, אמריק לאפורט, שהשלים ניצחון מספר 43 מתוך 50 ההופעולת הראשונות שלו בפרמייר ליג. בכך, עבר את אדרסון, אריאן רובן ודידייה דרוגבה שניצחו 42 פעמים מתוך 50.

פפ גווארדיולה על העונש: “אם לא יפטרו אותי, אשר בקבוצה ב-100 אחוז, אני אוהב את מנצ’סטר סיטי ורוצה להיות פה כי אני אוהב את המועדון ולא משנה מה יקרה, אני אשאר כאן. נחכה להחלטה הסופית לאחר הערעור ובכל מקרה אני כאן וממשיך להתמקד במטרות. אנחנו הולכים להילחם ומקווים שהאמת תצא לאור ונהיה בליגת האלופות בעונה הבאה”.  

המאמן הספרדי נשאל על כך שנשיא ברצלונה, ברתומאו, הצהיר על שביעות רצונו מההשעיה של סיטי מאירופה: “אני לא יודע אם הוא מרגל אחריי אבל הוא לא צריך, לא כדאי שידבר יותר מדי חזק, זו העלה שיש לי אליו. אנחנו נערער ואני מקווה שבעתיד נוכל לשחק בליגת האלופות מול ברצלונה”.

גם כוכב המשחק, דה בראונה, התייחס להשעיה מאירופה: “היינו בחופשה כשנפלה ההחלטה, חזרנו כעת ופשוט שיחקנו כדורגל. זה המצב כרגע, חזרנו להתאמן כדורגל, עבורנו שום דבר לא השתנה. יש לנו עוד הרבה מה להשיג העונה, יש את ליגת האלופות ונקווה לזכות בכמה תארים”.