אחת לחודש, אתר מחקר הכדורגל CIES Football מעדכן את שווי השחקנים הגדולים באירופה בהתאם להישגים שלהם בזירה המקומית, לגילם ולמה שעשו בזירה הבינלאומית. היום (שני) פורסם כי קיליאן אמבפה, שלא במפתיע, הוא השחקן בעל השווי הגבוה ביותר בעולם כאשר מחירו מוערך בכ-216.5 מיליון יורו. הצרפתי הנפלא העלה את שוויו ב-23 מיליון יורו רק בחודש האחרון, דבר שעזר לו לדחוק את הארי קיין למקום השני (197.3 מיליון יורו).

כדי לא להעניק את כל הפוקוס לכוכב הנהדר של פאריס סן ז’רמן, אתר המחקר חילק את השחקנים בעלי השווי הגבוה ביותר לקטגוריות. בין השוערים, אדרסון של מנצ’סטר סיטי תפס את המקום הראשון עם שווי של כ-102 מיליון יורו, כאשר מארק-אנדרה טר שטגן מיד אחריו עם 99.1 מיליון יורו. סמואל אומטיטי תפס את המקום בפסגה אצל הבלמים עם שווי של לא פחות מ-99.2 מיליון יורו.

לא רגוע: זה מה שמסי עשה בזמן הקלאסיקו

אצל המגינים, טרנט אלכסנדר ארנולד של ליברפול כיכב עם שווי של 96.4 מיליון יורו, כאשר דה אלי (163.4), קווין דה בראונה (150.4) ופול פוגבה (130.5) תופסים את המקומות הראשונים אצל הקשרים. אחרי אמבפה וקיין, ניימאר עם 197 מיליון יורו משלים את השלישייה הראשונה, כאשר מוחמד סלאח (173) ופיליפה קוטיניו (171.3) סוגרים את החמישייה.

אתם בוודאי שואלים היכן ממוקמים ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו, ובכן, הפרעוש תופס את המקום השישי עם 170.6 מיליון יורו ואילו הפורטוגלי לא נכלל בעשירייה היקרה ביותר של שחקני ההתקפה. למרות זאת, יש שחקן אחד של יובנטוס שכן הצליח להשתחל לרשימה היוקרתית, ומדובר בפאולו דיבאלה שתפס את המקום העשירי עם שווי של כ-155.6 מיליון יורו.  

פאולו דיבאלה חוגג. בכל זאת יש שחקן של יובנטוס בעשירייה הראשונה (רויטרס)פאולו דיבאלה חוגג. בכל זאת יש שחקן של יובנטוס בעשירייה הראשונה (רויטרס)