ב’דה אתלטיק’ הבריטי דווח היום (שישי) כי ערב הסעודית שוקלת להציע אירוח משותף עם אלופת אירופה, במונדיאל 2030. זאת לאחר שגבריאל גרבינה, יו”ר הפדרציה האיטלקית, חשף כי בכוונתם של האיטלקים להציע את מועמדותם לאירוח משחקי יורו 2028 או מונדיאל 2030, כאשר המועמדות הרציניות ביותר לארח את המונדיאל בשלב זה הן ספרד ופורטוגל.

כעת, למרות דבריו של גרבינה, עדיין אין הצעה קונקרטית על השולחן. עם זאת, הזכייה ביורו נתנה לאיטליה המון רוח גבית וזריקת מורל שהמדינה הייתה זקוקה לה: "הניצחון נותן דחיפה גדולה להפעלתה החברתית והכלכלית של איטליה, זה נותן אמון במדינה ומהווה מקור גאווה עבורנו”, אמר גבריאל גרבינה.

קייליני ומנצ'יני מעניקים חולצה לנשיא איטליה, סרג'יו מטרלה (רויטרס)קייליני ומנצ'יני מעניקים חולצה לנשיא איטליה, סרג'יו מטרלה (רויטרס)

"אנו נעריך את מועמדותה של איטליה לאליפות אירופה בשנת 2028 או למונדיאל 2030, בו חוגגים מאה שנה למונדיאל. בואו נשחק קודם כל במשחק הראשון (היורו) הראשון, ואז נחשוב על השני (מונדיאל)”. כזכור, אמורה להיות הצבעה על כך במטה פיפ”א במאי הבא, אם כי זה רק משהו שעלה כרעיון וכרגע אין שום דבר סגור”.

אך אולי זה מאוחר מדי לשקול מועמדות רשמית, במיוחד לאחר דבריו של גרבינה על מצב המתקנים: "עלינו לשפר את מצב האצטדיונים כי אם לא נתחיל במסלול השקעה בתשתיות לעולם לא נוכל לשאוף לארגן אירוע גדול. אנחנו כאן. ליזום סדרת סינרגיות עם מכון אשראי לספורט והממשלה. צריך לעשות דברים במהירות”.

אצטדיון האולימפיקו ברומא (רויטרס)אצטדיון האולימפיקו ברומא (רויטרס)

כרגע איטליה, אם כי לא רשמית, כבר נמצאת באופק כאויב חדש של ההצעה לארח את המונדיאל. למרות זאת, נראה שכרגע הם חושבים רק על יורו 2028, עוד אחד מהטורנירים הגדולים שטרם חולקו למדינות. כזכור, שני המונדיאלים הבאים כבר חולקו כב-2022 הוא יתקיים בקטאר וב-2026 עתיד להתקיים בארה”ב, מקסיקו וקנדה. מבחינת היורו, רק בשנת 2024 נקבע כי גרמניה תארח אותו בעשרה אצטדיונים שונים, אך עדיין לא נקבע כאמור מי תאחר את זה של 2028.

מלבד איטליה, גם ערב הסעודית הגישה בקש

דונארומה כבר חותם לאוהדי פ.ס.ז'