המסע של ליאו מסי לעבר תואר ראשון במדי נבחרת ארגנטינה המשיך הלילה (אור לרביעי) כאשר הוא וחבריו העפילו לגמר הקופה אמריקה מול ברזיל, אחרי ניצחון 2:3 בדו קרב פנדלים מול נבחרת קולומביה (1:1 בתום הזמן החוקי). הפרעוש בישל את השער היחיד של נבחרתו במשחק ללאוטרו מרטינס כבר בדקה השביעית, הוסיף החמצה גדולה לקורה בהמשך, אבל גם דייק מהנקודה הלבנה בפתיחת הדו קרב, שאח”כ הפך להצגה הגדולה של אמיליאנו מרטינס שעצר לא פחות משלוש בעיטות עונשין מ-11 מטרים.

בסיום מסי החמיא בגדול למי שעמד בין הקורות: “דו קרב פנדלים הוא מזל נטו, אבל, הייתה לי התחושה שאמיליאנו ישיג כמה עצירות. חשבתי שהוא ייקח שתי בעיטות. הוא מפלצת, הוא פשוט שוער מפלצתי”. על המשחק אמר: “היה לו ברור שהולך להיות קשה. המשחק היה קשוח מאוד ונגרר לפנדלים אבל היה לנו ביטחון כי יש לנו שוער מעולה. הוא לא איכזב אותנו”. 

הגמר: “הגמר הולך להיות בלתי נשכח. כולנו יודעים מה ברזיל מסוגלת לו ומה ניימאר יכול לעשות. אנחנו מחכים מאוד למשחק הזה. אני תמיד נותן הכל עבור הנבחרת ואעשה הכל כדי שהפעם גם נזכה בטורניר. היו לי כמה גמרים בקריירה שלי במדי הנבחרת ואני לא חושב שהייתי במיטבי בגמרים ההם. עכשיו אעשה הכל כדי להיות בשיא שלי”. 

גיבור המשחק, אמי מרטינס, אמר: “אני מסכים שפנדלים זה מזל. היום זה היה התור שלי להיות בצד עם המזל. הגמר מול ברזיל יהיה קשה כי זו נבחרת אדירה, אבל יש לנו מאמן מעולה ואת השחקן הטוב בעולם בצד שלנו. מבחינתי, אנחנו הולכים לנצח. אין לי ממש מילים מעבר לזה. אנחנו עוברים תקופה לא פשוטה בכלל. אנחנו נעולים ביחד כבר 40 ימים. יש פה מאמץ משותף של 70 אנשים שמשחקים למען חלום אחד ואנחנו רוצים להגיש אותו עכשיו”. 

אגב, לפני אחד הפנדלים שמרטינס עצר, הוא נתפס במצלמות כשהוא ניגש לעברו של שחקן קולומביאני ואומר לו “שים לב איך אני הולך לאכול אותך”. מרטינס הוא לא היחיד שהתגרה, כאשר גם ליאו מסי נתפס צועק לעברו של ירי מינה, בלמה של קולומביה, אחרי שזה נעצר מהנקודה: “תרקוד! תרקוד עכשיו! קדימה תרקוד!”, בקטע שהפך ויראלי מיד אחרי המשחק.

ההצגה של השוער בדו קרב הפנדלים הייתה מן הסתם הדבר שגנב את הכותרות בכל העולם ובארגנטינה, העיתונאים הדביקו מחמאות אדירות לאיש בין הקורות שהביא אותם לגמר הקופה וינסה עכשיו להגשים חלום לא רק עבורו, אלא בעיקר עבור מי שמוגדר כאחד הגדולים בכל הזמנים, לו עדיין חסר תואר בנבחרת.