ללא ריצ’ארליסון שחלה בחזרת ונמצא בספק להמשך הטורניר, ברזיל עלתה הלילה (בין חמישי לשישי) לחצי גמר הקופה אמריקה לאחר ששרדה מותחן עם 3:4 בדו קרב פנדלים על פרגוואי בתום 0:0 ב-90 דקות.

מי שבלטו בשורות הסלסאו היו השוער אליסון בקר מליברפול, שזכה לקריאות עידוד רמות מהקהל לאחר שהדף את הפנדל של גוסטבו גומס בבעיטה הראשונה של הפרגוואים וכמו כן, גם גבריאל ז’סוס, שהתעקש ודרש ממאמן נבחרת ברזיל, צ’יצ’י, לבעוט את הפנדל החמישי והמכריע, אותו גם ניצל על מנת לקבוע 3:4 ולשלוח את הברזילאים לחצי גמר הקופה אמריקה, שם יפגשו את המנצחת בין ארגנטינה לוונצואלה.

שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)

ז’סוס, שהחמיץ פנדל ב-0:5 על פרו, סיפר על ההחלטה לבעוט בדו קרב הפנדלים: “ברגע ששאלו מי הולך לבעוט מיד אמרתי שאני, הרגשתי בטוח בעצמי. בעטתי בדרך שלי והצלחתי לכבוש. במשחק מול פרו התאכזבתי מההחטאה, אבל שם לא בעטתי בדרך שלי, אני חושב שאולי סבלתי קצת מחרדה. אני חי כדי לשחק כדורגל ולהבקיע שערים, קורה לפעמים שיש חרדה שקצת מציקה. הפעם, בעטתי כמו שאני יודע, הסתכלתי על השער, הייתי רגוע וקר. ראיתי את השוער זז שמאלה ובעטתי לפינה השנייה”.

גבריאל ז'סוס חוגג את הפנדל המכריע (רויטרס)גבריאל ז'סוס חוגג את הפנדל המכריע (רויטרס)

אליסון, שכאמור עצר את הפנדל הראשון של פרגוואי והעניק לסלסאו יתרון משמעותי בדו קרב הפנדלים, הוסיף: “החברים שלי עשו את העבודה מהנקודה הלבנה, החלק שלהם היה החשוב ביותר. היינו משוכנעים שנעשה את זה ונעלה, אנחנו דור של אנשים צעירים עם המון אחריות, יש לנו מטען מסוים בכדורגל. בשבילי זה היה מיוחד לשחק בעיר שלי, הרגשתי את ההשפעה של זה על האוהדים, זו הרגשה מיוחדת מאוד".

שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת ברזיל חוגגים (רויטרס)

“אנחנו מתאמנים קשה כדי להגיע לשעת האמת במשחק ולעשות את הטוב ביותר שלנו, בעזרתם של מאמני השוערים קלאודיו טפארל ומאורי קוסטה לימה, וכמובן גם שאר השוערים בסגל, אדרסון וקאסיו. יש לנו נבחרת ראויה, אמנם התוצאה הפעם הייתה תיקו, אבל זה מול נבחרת שלא באה לשחק. עכשיו צריך להמשיך בעבודה בגלל כי עברנו צעד נוסף ועכשיו יש צעד נוסף לפנינו כדי להשיג את המטרה המרכזית שלנו – להיות אלופים”.

גבריאל ז'סוס ואליסון חוגגים (רויטרס)גבריאל ז'סוס ואליסון חוגגים (רויטרס)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה