עוד לפני המשחק המסקרן בין ברזיל לארגנטינה במסגרת מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה, 4 שחקני האלביסלסטה עוררו סערה גדולה במדינה השכנה. ברזיל מחייבת 14 ימי בידוד לאנשים אשר שהו בבריטניה ב-14 הימים שלפני הכניסה למדינה, אולם שחקני ארגנטינה אמיליאנו מרטינס, כריסטיאן רומרו, ג’ובאני לו סלסו ואמיליאנו בונדיה, אשר משחקים בפרמייר ליג, שיקרו לפי הדיווחים בעת כניסתם למדינה והעידו כי הגיעו מוונצואלה.

כעת הרשויות בברזיל דורשות הסברים ופתחו בחקירה נגד ארבעת השחקנים על כך שלא הכריזו על שהותם באנגליה ב-14 ימים האחרונים. על פי החוק בברזיל השחקנים היו אמורים להיכנס לבית מלון מטעם המדינה ולהעביר שם את ימי הבידוד, אולם למרות הדרישה של הרשויות המקומיות הם היו זמינים בסופו של דבר למאמן ליונל סקאלוני. ממשרד הבריאות בסאו פאולו צוין: “המשרד יזם חקיקה אפידמיולוגית וידווח על כל מידע בנוגע לצורך בבידוד של הספורטאים”.

בקונמבול הצליחו למצוא פתרון למצב הלא נעים. בהתאחדות הדרום האמריקאית טענו כי על פי הפרוטוקול של משחקי המוקדמות ישנה אפשרות לשחקנים להיכנס למדינה ללא בידוד עקב העובדה כי הם נמצאים בבועה. מנגד, המשטרה הברזילאית צפויה לבקש לקנוס את ארבעת השחקנים, ששלושה מהם בסופו של דבר פתחו ב-11.

הכפילים: מסי וניימאר מתכוננים לצ'מפיונס