דרמה מטורפת שכללה חלוקת נקודות, שני אדומים ושני פנדלים שלא נבעטו עקב התערבות שנויה במחלוקת של ה-VAR, הסתיימה ב-1:1 משוגע בין ברזיל לאקוודור הלילה (בין חמישי לשישי), זאת במסגרת המחזור ה-15 של מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה.

המשחק נפתח עם שער מהיר של הסלסאו, כשקאסמירו דחק מקרוב את הכדור לרשת אחרי בלאגן גדול בהגנת המארחת בדקה השישית. תשע דקות לאחר מכן שוער אקוודור, אלכסנדר דומינגס, קיבל כרטיס אדום אחרי עבירה קשה מאוד על מתאוס קוניה, והותיר את נבחרתו בעשרה שחקנים. בדקה ה-20 גם ברזיל נותרה בעשרה שחקנים, כשאמרסון קיבל כרטיס צהוב שני והורחק גם כן. המארחת הייתה טובה יותר לאחר כל האירועים, אך התקשתה למצוא את המסגרת ולאיים באופן רציני על השער של אליסון בקר.

המחצית השנייה הייתה גם כן משוגעת. בדקה ה-55 ראפיניה דרך על פארויס אסטופיניאן ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה, אך התערבות שנויה במחלוקת של מערכת ה-VAR מנעה פנדל לאקוודורים. בדקה ה-75 פליקס טורס כבש את השוויון המוצדק בזכות נגיחה חזקה. המארחת חשבה שהיא בדרך לניצחון כשבתוספת הזמן אליסון ביצע עבירה על פרסיאדו ברחבה וקיבל צהוב שני מהשופט, אבל שוב מערכת ה-VAR התערבה לטובת ברזיל וביטלה את הפנדל של אקוודור.

אמרסון (רויטרס)אמרסון (רויטרס)

אקוודור ראויה לכל המחמאות ואם החלטות השיפוט היו אחרות, היא הייתה עשויה לנצח בהתמודדות. המארחת העלתה את מאזנה ל-24 נקודות והיא קרובה להשלים את משימת ההעפלה למונדיאל. ברזיל, לעומת זאת, לא הייתה במיטבה, אך המשחק היה חסר חשיבות מבחינתה שכן כבר הבטיחה את מקומה בקטאר.

מחצית ראשונה:

דקה 1: שופט המשחק, רולדן פז, הוציא את ההתמודדות אל הדרך.

דקה 2: אמרסון ביצע עבירה כבר בפתיחה ו”זכה” בכרטיס צהוב. המארחת ניצלה את הכדור החופשי ואנר ולנסיה היה קרוב לכבוש את השער הראשון בהתמודדות, אך הנגיחה שלו פספסה את המסגרת.

בדקה ה-6: שער! ברזיל עלתה ליתרון 0:1: בלאגן גדול ברחבה של אקוודור, שלא הצליחה להרחיק את הסכנה, הובילה את הכדור לרגליו של קאסמירו, שדחק מקרוב לרשת.

שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)

בדקה ה-15: אדום! אקודור נותרה בעשרה שחקנים: אלכסנדר דומינגס, שוער המארחת, קיבל כרטיס אדום אחרי שביצע עבירה קשה על מתיאוס קוניה ופגע בפניו עם רגלו.

מתיאס קוניה על הדשא (רויטרס)מתיאס קוניה על הדשא (רויטרס)

בדקה ה-20: אדום! ברזיל נותרה גם כן בעשרה שחקנים: אמרסון ביצע עבירה נוספת וספג כרטיס צהוב שני. 

דקה 31: אליסון בקר כמעט הורחק גם כן אחרי הרמת רגל גבוהה, אך קיבל כרטיס צהוב אחרי שה-VAR התערב.

דקה 42: המשחק ממשיך להיות אגרסיבי. ראפיניה קיבל כרטיס צהוב.

דקה 45+2: כרטיס צהוב נשלף גם לעבר אדר מיליטאו.

דקה 45+7: הזדמנות נהדרת לאורחת. קוניה היה קרוב להכפיל את היתרון של הסלסאו, אך הבעיטה שלו לא הייתה מדויקת ופספסה את המסגרת.

ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)

מחצית שנייה:

דקה 52: מהלך אישי מדהים של גונסאלו פלייטה, שעבר מספר שחקני הגנה ברזילאים, הסתיים במסירה למייקל אסטרדה, אך החלוץ לא הצליח לייצר בעיטה אל עבר הרשת.

דקה 55: ראפיניה ביצע עבירה על פארויס אסטופיניאן ברחבה והשופט הורה על פנדל, אך ה-VAR התערב ואקוודור לא זכו לבעוט מהנקודה הלבנה. החלטה מאוד שנויה במחלוקת.

אנר ולנסיה (רויטרס)אנר ולנסיה (רויטרס)

דקה 66: גבריאל ז’זוס קיבל כדור מצוין מקאסמירו על מגרש שלם ודהר אל עבר השער, אך יציאה טובה של גלינדז מנעה שער נוסף של האורחת.

דקה 70: כרטיס צהוב נשלף לחובתו של אנר ולנסיה.

פארויס אסטופיניאן ו-ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)פארויס אסטופיניאן ו-ויניסיוס ג'וניור (רויטרס)

דקה 72: ז’זוס המשיך להיות פעיל וחתך לאמצע מהצד השמאלי של הרחבה, אך הבעיטה שלו לא הייתה חזקה מספיק וגלינדז קלט את הכדור ללא בעיה.

דקה 75: שער! אקוודור השוותה ל-1:1: פליקס טורס עלה גבוה מעל כולם לכדור הקרן של דונסאלו פלייטה ונגח לרשת של אליסון שוויון מוצדק.

דקה 78: מויזס קייסדו ביצע עבירה וקיבל כרטיס צהוב.

דקה 90+1: אליסון ביצע עבירה על פרסיאדו בתוך הרחבה והשופט כבר שרק לכדור מהנקודה הלבנה והציא לשוער צהוב שני, אך ה-VAR התערב ומנע את הפנדל. גם ההחלטה הזאת שנויה במחלוקת. 

דקה 90+10: שריקת הסיום נשמעה. 1:1 בין ברזיל לאקוודור.

הרכב נבחרת ברזיל: אליסון בקר, אלכס סנדרו, טיאגו סילבה, אדר מיליטאו, אמרסון, פרד, קאסמירו, פליפה קוטיניו (דני אלבס, 32), רפיניה (אנתוני, 62), ויניסיוס ג’וניור (גבריאל ז’זוס, 62) ומתאוס קוניה (גבריאל ברבוסה, 78). 

הרכב נבחרת אקוודור: אלכסנדר דומינגס (הרנן גלינדז, 18), אנג’לו פרסיאדו (רומאירו קאיקדו, 66), פליקס טורס, פיארו הינקפיה, פארויס אסטופיניאן, אלן פרנקו, מויזס קייסדו (ג’סון מנדס, 86), קרלוס גראוזו (פרסיאדו, 66), גונסאלו פלייטה, מייקל אסטרדה (מייקל קארסלן, 85) ואנר ולנסיה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה