ג’אנלואיג’י דונארומה, שוערה של נבחרת איטליה, היה ללא ספק הכוכב הגדול של גמר היורו עם שתי עצירות בדו-קרב הפנדלים, שיחד עם הבעיטה של מרקוס ראשפורד לקורה נתנו לאיטליה ניצחון 2:3 בפנדלים ואת הזכייה ביורו.

דונארומה עצמו זכה בתואר מצטיין הטורניר – החלטה תמוהה למדי יש לומר, אם כי אין ספק שהוא הציג טורניר נהדר. אבל חוץ מהיכולת המרשימה, בוודאי יזכרו לשוער האיטלקי רגע אחד מוזר, דווקא ברגע הגדול ביותר שלו.

בדו-קרב הפנדלים, ברגע החשוב מכל, הבעיטה החמישית והמכריעה של בוקאיו סאקה, דונארומה הצליח לעצור את האנגלי הצעיר, אך במקום לחגוג הוא החל ללכת הצידה, עם הראש למטה. רק כששחקני איטליה החוגגים הגיעו עד אליו וקפצו עליו, הוא החל לחגוג. הלילה (בין שני לשלישי), בראיון ל’סקיי איטליה’, הסביר דונארומה את פשר התנהגותו האדישה והודה: “לא חגגתי באופן מיידי כי לא הבנתי שזכינו ביורו”.

דונארומה מקבל את תואר שחקן הטורניר (רויטרס)דונארומה מקבל את תואר שחקן הטורניר (רויטרס)

בינתיים השוער שגדל במילאן מגיל 14 ועזב בסוף העונה החולפת עם תום חוזהו, אמור להיות מוצג כבר השבוע בקבוצתו החדשה, פאריס סן ז’רמן, כך מדווחים באירופה, זאת לאחר שהחוזה שלו בקבוצה הצרפתית כבר נחתם לפי דיווחים. בראיון ל’סקיי איטליה’ השוער התייחס בקצרה לעזיבה של מילאן כשאמר: “בקרוב אדבר על הכל אבל אני יכול לומר עכשיו שתמיד אהיה קשור לצבע האדום-שחור. תמיד אהיה אוהד מילאן”.