אחד המשחקים המבטיחים ביותר של שלב הבתים ביורו הגיע לסיומו הערב (שלישי) כאשר אלופת העולם הנוכחית, צרפת, ניצחה 0:1 את גרמניה, אלופת העולם הקודמת. בסיום המשחק, דידייה דשאן ופול פוגבה התייחסו לביצועי נבחרתם.

מאמן צרפת, דשאן: “שיחקנו משחק טוב נגד קבוצה טובה מאוד. ידעתי שהשחקנים שלי יהיו מוכנים והגענו מוכנים לקרב. לא היינו רחוקים במיוחד מהשער השני שהיה מבטיח את הניצחון, אבל לא סבלנו במחצית השנייה. זה היה משחק טוב עם הרבה איכות וכישרון”.

פול פוגבה מול טוני קרוס (רויטרס)פול פוגבה מול טוני קרוס (רויטרס)

מי שנבחר לאיש המשחק, פוגבה: “המשחק הקבוצתי היה הדבר החשוב ביותר. בלעדיהם לא הייתי משחק כל כך טוב, כולנו התאמצנו. הניצחון מועד לכולם – גם לאלה שנמצאים על הספסל וביציע. דיברו עלינו כפייבוריטים, על בית המות. אנחנו צריכים להיות צנועים. כשצריך לסבול, אנחנו סובלים ביחד. כשצריך לתקוף, אנחנו תוקפים ביחד”. פוגבה עלול להיענש על הפרת נהלי הקורונה, לאחר שעלה ליציע בסיום המשחק והעניק את חולצתו לאוהד. 

במקביל, אנטוניו רודיגר מגרמניה עלול להיענש לאחר שתועד מנסה לנשוך את פול פוגבה במהלך המחצית הראשונה של המשחק. עדיין לא ברור מה יהיה העונש והאם רודיגר יוכל לשחק במשחקים הבאים של המאנשאפט, נגד פורטוגל והונגריה.  

בנוסף, השער העצמי של מאטס הומלס, שקבע את תוצאת המשחק, היה השער העצמי השלישי ביורו (לצד השערים של מריח דמיראל הטורקי נגד איטליה ושל וויצ’ך שצ’סני הפולני נגד סלובקיה). יורו 2020, בסיום המחזור הראשון של שלב הבתים, השווה את שיא כל הזמנים לשערים עצמיים ביורו עם 3. 

תתחדשו! ברצלונה משיקה את המדים הרשמיים