באנגליה עדיין אוספים את השברים אחרי ההפסד הכואב בגמר היורו לאיטליה, אבל אם יש משהו שסירבו לקבל בנבחרת שלושת האריות, ובצדק, זה את ההתנהגות הגזענית של מספר לא מבוטל של אוהדים כלפי מחמיצי הפנדלים בדו קרב המכריע.

היום (רביעי) פורסם באנגליה שנעצר אוהד אנגלי בן 37 שכתב פוסט גזעני כלפי מרקוס רשפורד, ג’יידון סאנצ’ו ובוקאיו סאקה. אותו אדם הגיע לתחנת המשטרה באנגליה, בצל הביקורות הרבות של שחקני הסגל של המועדון, שחקני העבר ואפילו ראש הממשלה בוריס ג’ונסון שפרסם נגד הגזענות.

סאנצ’ו התייחס לגמר הקשה מבחינתו בפוסט: “היו לי כמה ימים לחשוב על הגמר, אני מצטער בפני חבריי לנבחרת, המאמנים והקהל שאכזבתי, זאת ההרגשה הכי גרועה בקריירה, קשה להסביר במילים. אני תמיד חושב איך אני יכול לעזור וזה בדיוק מה שרציתי לעשות עם הפנדל”.

הקיצוני הוסיף: “הרגשתי ביטחון, חלמתי על זה כילד וזו הסיבה שהתחלתי לשחק כדורגל. כבשתי פנדלים בעבר, התאמנתי על זה אבל זה פשוט לא קרה. היינו משפחה, לא אתעלם מההודעות הגזעניות שלא נעלמו מעיניי, אבל לצערי זה לא חדש. השנאה לעולם לא תנצח ולכל מי שספגו התעללות ברשת, המשיכו לרדוף אחרי החלומות שלם. אני גאה להיות חלק מהנבחרת ונלמד מזה”.

מאמן הנבחרת גארת’ סאות’גייט טען שהתנהגות גזענית נגד השחקנים היא בלתי נסלחת, וג’ונסון, מעבר לגינוי, איים להחרים אנשים שהתנהגו בגזענות ברשת מהמגרשים. בימים האחרונים הושחת ציור גרפיטי של רשפורד באנגליה, אבל לאחרונה הוא כוסה במאות הודעות תמיכה.

דונארומה חוזר הביתה ומתקבל כמו גיבור