חצי גמר וגמר יורו 2020 צפויים להיערך בוומבלי שבאנגליה, אך קיומם בממלכה המאוחדת מוטל בספק בצל דיווח חדש מהיום (רביעי). משרד הבריאות הסקוטי דיווח על כ-397 מאומתים חדשים לקורונה שנכחו במשחק בין אנגליה לסקוטלנד בשלב הבתים של היורו באצטדיון, מה שהפך את המשחק לאירוע הדבקה המוני.

במצטבר, כ-2,000 הדבקויות בקורונה בסקוטלנד היו מאירועים הקשורים ביורו, חלקם מהמשחקים של הנבחרת נגד צ’כיה וקרואטיה בשלב הבתים. 55 מקרים אחרים היו באזור אוהדים בגלאזגו שהוקדש לצפייה במשחק. הווריאנט ההודי משפיע גם על אנגליה, שהותירה קיום אירועי ספורט המוניים בשטחים פתוחים, הן ביורו והן בטורניר הטניס ווימבלדון.

אוהדי נבחרת אנגליה (רויטרס)אוהדי נבחרת אנגליה (רויטרס)

היו מספר הדבקויות נוספות במשחקים במהלך היורו, חלקן על המגרש – מייסון מאונט ובן צ’ילוול האנגליים נאלצו להיכנס לבידוד לאחר ששהו סמוך לבילי גילמור הסקוטי שאובחן כחיובי לנגיף. חצאי הגמר והגמר עדיין צפויים לצאת לדרך בוומבלי, ב-6.7, 7.7 וה-11.7 בהתאמה. אנגליה שתארח יכולה להשתתף אם תצליח להדיח את אוקראינה ברבע הגמר.

בתוך כך, הממשלה האיטלקית לא מאשרת לאוהדי אנגליה להגיע לרומא למשחק מול אוקראינה. מאז ה-21.6 הממשלה הטילה סגר מחמיר עבור מי שנוחת במדינה מבריטניה של 14 ימים לפחות. כעת הוא הודיע כי אף אוהד מבריטניה לא יוכל להיכנס למדינה כך שבעצם רק אוהדים אנגלים שחיים באיטליה יוכלו להיכנס למשחק.

המותג הבינלאומי "IRONMAN" מגיע לישראל