נבחרת אנגליה איכזבה הערב (שישי) את אוהדיה באצטדיון וומבלי ובבתים כשלא הצליחה לנצח את סקוטלנד בדרבי בריטי שהסתיים ב-0:0. היכולת של האנגלים נראית כמו מקור לדאגה עבור נבחרת שנחשבה אחת הפייבוריטיות ללכת רחוק בטורניר, ולקראת המחזור האחרון בשלב הבתים האנגלים יודעים שרק ניצחון על צ’כיה ייתן להם את המקום הראשון בבית, בעוד תיקו יעלה אותם מהמקום השני.

מאמן נבחרת אנגליה גארת’ סאות’גייט אמר בסיום: “זה היה ערב מתסכל. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לשחק טוב יותר. צריך לתת לסקוטלנד הרבה קרדיט, הם הגנו מצוין ושיחקו טוב. היה קשה מאוד למצוא מרווחים, לא הצלחנו לפרוץ את ההגנה. אנחנו לא עשינו מספיק כדי לנצח במשחק, אנחנו מבינים שזה מאכזב, במיוחד עבור הקהל שלנו. אני יודע בדיוק איפה אנחנו עומדים – זו נבחרת צעירה ויש פה שחקנים שלא חוו ערב עם כזו אינטנסיביות וכזה לחץ. הם ילמדו מזה”.

סאות'גייט, שו, קיין ורייס בסיום (רויטרס)סאות'גייט, שו, קיין ורייס בסיום (רויטרס)

על החלפתו של כוכב הנבחרת הארי קיין במרקוס רשפורד: “הרגשתי שאנחנו צריכים יותר ריצות מאחור ושמרקוס ייתן לנו את האנרגיה הזאת. אנחנו צריכים לבסס את ההחלטות האלה על מה שאנחנו רואים. אנחנו חייבים להיות טובים יותר, וזה מתחיל איתי. לא היו לנו מספיק ניסיונות לעבר השער ואנחנו צריכים לעבוד על זה בימים הקרובים”.

הארי קיין מאוכזב (רויטרס)הארי קיין מאוכזב (רויטרס)

בלמה של נבחרת אנגליה טיירון מינגס אמר אחרי המשחק: “אני חושב שהאינטנסיביות שלנו לא הייתה טובה מספיק, אנחנו מרוצים מהשער הנקי והנקודה כי זה עוד צעד בדרך למטרה שלנו שהיא העפלה משלב הבתים, אבל חסרה לנו אינטנסיביות. אני לא חושב שהחילוף של הארי קיין משקף את היכולת שלו, כולנו צריכים לקחת אחריות כשדברים לא עובדים. אבל שמרנו על שער נקי ונסתפק בנקודה”.

מן הצד השני קפטן סקוטלנד אנדי רוברטסון אמר: “אני חושב שהיו לנו את ההזדמנויות הטובות. היו רגעים שהחזקנו בכדור מצוין, תיסכלנו אותם, ובערב אחר היינו יכולים לצאת מפה עם יותר. נסתפק בנקודה, זה שומר אותנו בחיים. אבל חשוב שננצל את התחושה הזאת כדי להשיג תוצאה חיובית ביום שלישי”.

דייקס וגילמור מרוצים בסיום, גם אדאמס ורוברטסון לא מאוכזבים (רויטרס)דייקס וגילמור מרוצים בסיום, גם אדאמס ורוברטסון לא מאוכזבים (רויטרס)

כשנשאל איך הוא מדרג את ההופעה של בילי גילמור בן ה-20, שזכה בתואר איש המשחק בבכורה שלו במשחק רשמי בנבחרת, אמר הקפטן: “אלוהים אדירים. ההופעה שלו היא שם למעלה ברשימה. דיברתי איתו היום במלון, הסתכלתי עליו, ושום דבר לא מפחיד אותו. הוא יוכל לרשום כמה הופעות שהוא ירצה במדי סקוטלנד”.