הסערה שאחרי דו קרב הפנדלים בגמר היורו בין איטליה לאנגליה מסרבת להירגע. כזכור, האנגלים הפסידו ברגע האמת את הגביע עקב החמצות של מרקוס רשפורד, ג’יידון סנצ’ו ובוקאיו סאקה שספגו עקב המקרה קריאות גזעניות לא בפעם הראשונה מהאוהדים האנגלים. הערב (שני) מרקוס רשפורד הגיב לראשונה וחזר למה שקרה באותו הרגע בוומבלי הגועש.

“אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל ולא יודע איך לבטא את מה שאני מרגיש עכשיו במילים”, שיתף החלוץ. רשפורד המשיך וסיפר: “הייתה לי עונה קשה, אני חושב שכולם היו יכולים לשים לב לכך והגעתי כנראה לגמר הזה ללא ביטחון.  אני תמיד מוכן לקחת פנדל, אבל משהו הרגיש לא נכון. הרגשתי שאכזבתי את כולם, פנדל מדויק זה כל מה שנדרש ממני, אני יכול לכבוש פנדלים תוך כדי שינה אז למה לא את האחד הזה?, כל מה שאני יכול להגיד זה שאני מצטער, הלוואי וזה היה יכול להסתיים אחרת”. 

הקריאות הגזעניות שספג ברשתות החברתיות: “גדלתי בספורט ואני מצפה לקרוא דברים שנכתבים עליי. בין אם זה על צבע העור שלי, המקום שגדלתי בו, או ממש לאחרונה, איך שאני מחליט להעביר את הזמן שלי מחוץ למגרש. אני יכול לקבל ביקורות על היכולת שלי כל היום, הפנדל שלי לא היה טוב מספיק, הוא היה צריך להיכנס, אבל לעולם לא אתנצל על מי שאני והמקום שבאתי ממנו. מעולם לא הרגשתי גאה כמו ברגע שבו אני לובש את סמל שלושת האריות. אני מרקוס רשפורד, בן 23, גבר שחור מדרום מנצ’סטר. אם אין לי שום דבר אחר יש לי את זה”.

בנוסף, נראה שהאוהדים האנגלים מסרבים להאמין שחלום היורו נגמר, כאשר קבוצת אוהדים הגישה תביעה ודרשה לקיים משחק גמר חוזר מהטענה שנפגעו משיפוט לא הוגן של ביורן קאופרס ההולנדי. “המשחק לא היה הוגן בכלל”, נכתב בתביעה. “איטליה קיבלה כרטיס צהוב על כך שמשכה את השחקנים האנגלים כמו עבדים, אחרי שדחפה, תפסה ובעטה, איטליה עדיין מנצחת? זה לגמרי משוחד”.

אוהדים אנגלים מאוכזבים (רויטרס)אוהדים אנגלים מאוכזבים (רויטרס)
איטליה חוגגת זכייה ביורו

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל