כריסטיאנו רונאלדו לא לבד. המחאה של כוכב פורטוגל נגד קוקה קולה, אחת מהספונסריות של יורו 2020, זכתה ל”מופע המשך” 24 שעות לאחר מכן עם מחאה של כוכב נבחרת צרפת פול פוגבה נגד הייניקן.

כזכור, ביום שני במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול הונגריה, רונאלדו התיישב במקומו וזיהה לפניו שני בקבוקי קוקה קולה. רונאלדו, שדוגל באורח חיים בריא והביע בעבר את התנגדותו לשתיית משקאות מוגזים, הסיר את הבקבוקים מהשולחן במופגן, הניף בקבוק מים באוויר ואמר בקול “מים”. לפי דיווחים, בעקבות המעשה של רונאלדו שווי השוק של קוקה קולה ירד ב-4 מיליארד דולר, מ-242 מיליארד דולר ל-238 מיליארד, זאת מכיוון שלפני האירוע שווי של כל מניית החברה עמד על 56.1 דולר למניה וכאשר השוק נסגר באותו היום, כל מניה ירדה לשווי של 55.2 דולר.

יממה אחת עברה וקשר נבחרת צרפת פול פוגבה המשיך במגמה, במסיבת העיתונאים שאחרי הניצחון 0:1 על גרמניה. פוגבה התיישב לצד השולחן וזיהה לפניו בקבוק של בירת הייניקן, שגם היא אחת הספונסריות של הטורניר. הקשר הצרפתי, שהתאסלם ב-2019, אינו שותה אלכוהול בהתאם לדרישות הדת וההערכה היא שזו הסיבה שהוא הוריד את הבקבוק במופגן מהשולחן.

רונאלדו לא לבד: פוגבה מוותר על בירה

אחרי שקוקה קולה מיהרה להגיב למעשהו של רונאלדו עם תגובה לקונית למדי לפיה “כל אחד זכאי להעדפות השתייה שלו”, מעניין לראות האם הייניקן תגיב למהלך של פוגבה והאם גם המנייה שלה תיפגע, כפי שקרה לזו של קוקה קולה.