הסיוט של אנגליה חזר והיא שוב הפסידה בדו קרב פנדלים בטורניר גדול, דווקא בוומבלי. נבחרת שלושת האריות הייתה פסע מזכייה ביורו אחרי שהאיטלקים פספסו ראשונים, אבל מרקוס רשפורד, ג’יידון סאנצ’ו ובוקאיו סאקה פספסו את הבעיטות שלהם והתואר הלך לחבורה של רוברטו מנצ’יני.

ברשתות החברתיות, ההתנהגות של האוהדים האנגלים הייתה כמו לפני המשחק בוומבלי – מבישה. מחטיאי הפנדלים ספגו קללות גזעניות רבות בדפים האישיים שלהם, ובהתאחדות האנגלית הוציאו הודעה רשמית בנושא: “אנחנו נגעלים שחלק משחקני הסגל שלנו, שנתנו הכול עבור הנבחרת, היו קורבן להתעללות ברשת. אנחנו תומכים בהם”.

עוד הוסיפו מההתאחדות האנגלית: “אנחנו נגד כל סוג של גזענות ברשת וזה כוון לעבר השחקנים שלנו, לא יכולים להיות יותר ברורים מזה שמדובר בהתנהגות מגעילה שאי אפשר לקבל אותה באף נבחרת או קבוצה. נעשה את כל מה שנוכל כדי לתמוך בשחקנים שנפגעו וכדי להעניש את מי שעשה את זה”.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון גינה בעצמו: “הנבחרת האנגלית ראויה לתשואות של גיבורים ולא לקללות גזעניות ברשתות החברתיות. כל מי שאחראי לזה צריך להתבייש בעצמו”.

גם בארסנל גינו את הודעות הנאצה שספג בוקאיו סאקה בן ה-19, שבעט בסך הכול את הפנדל הראשון שלו בקריירת הבוגרים: “אנחנו לא יכולים להיות גאים יותר, אבל שוב עצובים מאוד מהודעות הגזענות שקיבלו כמה מהשחקנים בעלי גוון עור כהה בנבחרת. סאקה אצלנו מגיל 7, הוא מנהיג והראה זאת גם אתמול, אי אפשר להמשיך ככה והמשטרה חייבת לפעול כדי שזה יפסיק מיד. המסר שלנו לסאקה – תרים את הראש גבוה, אנחנו גאים בך ולא יכולים לחכות שתחזור לארסנל בקרוב”. טוטנהאם ומנצ’סטר יונייטד פרסמו מסרים של סולידריות משלהן.

צפו באנטונלה מזנקת על מסי

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל