סערת החוקים שמפלים את הקהילה הלהט”בית בהונגריה והשפעתם על היורו המשיכה גם היום (ראשון), כאשר לאחר שאופ”א אסרה על גרמניה להאיר את האליאנץ ארנה בצבעי הגאווה במהלך משחק הנבחרת הגרמנית מול הונגריה, הארגון פרסם כי הודיע להתאחדות הכדורגל ההונגרית לפני משחק היורו בין צ’כיה להולנד שייערך בבודפשט, בירת הונגריה, כי הוא לא אוסר על הבעת תמיכה בקהילה הלהט”בית וכי שימוש בצבעי הקשת אינו פוליטי.

מאופ”א נמסר: “הארגון לא חסם סמלים עם צבעי הקשת באזור האוהדים בבודפשט, שנמצא תחת סמכות הרשויות המקומיות. אופ”א מברכת על כניסת הסמלים האלו למתחמי האוהדים. הארגון הודיע להתאחדות ההונגרית כי דברי אהדה בצבעי הקשת אינם מהווים סמל פוליטי ועומדים לצד הערכים של אופ”א, שנלחמת נגד כל סוגי האפליה, כולל זאת שקיימת נגד קהילת הלהט”ב (לסביות, הומואים, טרנסג’נדרים וביסקסואלים). יהיה אפשר להכניס דגלים של הקהילה לאצטדיון”.

כזכור, במהלך המשחק בין גרמניה להונגריה פרץ אוהד למגרש טרם שריקת הפתיחה עם דגל הגאווה. הארגון הודיע כי הוא יפתח חקירה משמעתית בנושא. במקביל למשחק אצטדיונים ברחבי גרמניה, שאינם מארחים את היורו, הוארו בצבעי הגאווה.

קונדסון: רונאלדו מפתיע את פפה באימון