השעות שלפני שריקת הפתיחה לגמר היורו הגדול בין אנגליה לאיטליה, היו שייכות לנבחרת שלושת האריות ובעיקר לקהל שלה שפשוט צבע את לונדון. האוהדים הגיעו בעשרות אלפים לאזור האצטדיון כבר מהצהריים, וככל שחלף הזמן הגיעו עוד ועוד אוהדים במה שיצר בסופו של דבר גם בלאגן לא קטן.

בסרטונים שהופצו בממלכה נראים האוהדים האנגלים פורצים את שער הכניסה של וומבלי ונכנסים בריצה לתוך המגרש, תוך שהמשטרה וכוחות הביטחון שבאזור לא הצליחו לעשות דבר כדי למנוע זאת. בנוסף, כיכר לסטר הפכה למעין זירת קרב בה אוהדים אנגלים חיממו את האווירה ונרשמו לא מעט אירועים אלימים מצידם לעבר האוהדים האיטלקים.

ברשתות החברתיות גם הביעו את החשש שמא הדבר יוביל להתפרצות נוספת בממלכה, שכן מאות אלפים שהו ברחובות בצפיפות רבה. למעשה, הבלאגן החל כשאלפי אוהדים אנגלים ניסו להיכנס ללא כרטיסים, כאשר סדרנים לא ממש הצליחו להסתדר והדבר הפך לכאוס מוחלט בו נפרץ שער הכניסה לנכים באצטדיון.

כמו כן, הקהל האנגלי השתולל ברחובות תוך שהיה כמובן שתוי. אוהדים טיפסו על סמלים בעיר, הכו אוהדים אחרים והשאירו אחריהם בלאגן מוחלט ברחובות ובכבישים. התושבים הביעו את כעסם ברשתות על מה שעוללו האוהדים בעיר.

דובר אצטדיון וומבלי טען מוקדם יותר כי “לא היו אוהדים שנכנסו ללא כרטיסים למגרש”, אולם כמה דקות לתוך המפגש עצמו התברר כי דווקא כן הצליחו להסתנן לא מעט אנשים ליציע בלי כרטיסים. אנשי אבטחה פועלים כדי לאתר את האוהדים שצפויים בפני עונש. בדקה ה-87 של המשחק האבטחה האנגלית המשיכה להיות מובכת, כשהפעם אוהד פרץ לכר הדשא והיתל בשומרים שרדפו אחריו עד שנעצר בסופו של דבר.