עולם הכדורגל מתמרק לקראת הקרב הגדול מחר (ראשון, 22:00) בוומבלי במשחק שיחתום את יורו 2020 בצורה המותחת ביותר – כאשר אנגליה, שתחפש זכייה ראשונה אי פעם בטורניר, תפגוש את איטליה שנמצאת בריצה פשוט מדהימה תחת רוברטו מנצ’יני.

בכלי התקשורת ברחבי אירופה כמובן מתמוגגים לקראת המפגש וכתבו על שערי העיתונים בין היתר: “המשחק הכי גדול שיש”, “שתי נבחרות בכושר הטוב ביותר נפגשות, פשוט אי אפשר להמר על המנצחת”, “גמר הזהב”. במקומות נוספים צוינו הכוכבים מכל צד – הארי קיין אצל האנגלים, פדריקו קייזה בצד האיטלקי. 

שחקני נבחרת אנגליה חוגגים עם הארי קיין (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה חוגגים עם הארי קיין (רויטרס)

מדובר בגמר טורניר גדול שני בהיסטוריה שנערך בוומבלי, אחרי גמר המונדיאל ב-1966 שהיה גם הפעם האחרונה שבה נבחרת שלושת האריות הגיעה לגמר שם השיגה את הזכייה היחידה שלה במונדיאל. כאמור, באליפות אירופה זוהי הפעם הראשונה שבה האנגלים מגיעים לגמר, וכמובן שבתקשורת בממלכת פשוט בטירוף לקראת המשחק.

עבור איטליה, האזורי מגיעים עם יותר ניסיון ותארים. הנבחרת של מנצ’יני שלא הפסידה כבר לא פחות מ-33 משחקים רצופים ונמצאת בריצה אדירה, תנסה לשים ידה על התואר בו זכתה פעם אחת בעבר, ב-1968, כאשר הגיעו לגמר ב-2000 וב-2012 אך הפסידו במעמד.

בתקשורת האיטלקית מספרים כי מנצ’יני לא מתכנן לערוך שינויים ב-11 שפתחו נגד ספרד ותרגל את אותו ההרכב באימון המסכם. לאונרדו ספינאצולה, שנפצע בגיד האכילס ונותח כשהוא ייעדר מספר חודשים, יגיע לוומבלי כשהוא ייעזר בקביים כדי לתמוך בחבריו ואמר: “סמכתי עליהם וידעתי שהחברים שלי יגיעו לגמר. אני חושב שהיחסים הם 50:50”.

לאונרדו ספינאצולה מורד באלונקה (רויטרס)לאונרדו ספינאצולה מורד באלונקה (רויטרס)

“יש לנו דרך ארוכה לפני שנוכל להיחשב למדינת כדורגל כמו איטליה”, הצהיר מאמן אנגליה גארת’ סאות’גייט לקראת המשחק. “אני צופה בהם כבר שנתיים מקרוב והעבודה של מנצ’יני היא מדהימה. הכדורגל שלהם מודרני וסגנון המשחק משתנה, לכן קשה להפתיע אותם”. אגב, אנגליה מעולם לא ניצחה את איטליה בטורניר גדול, כשהפסידה ב-4 המפגשים הקודמים בין הנבחרות.

קייל ווקר סיפר לקראת המשחק: “יש בחדר ההלבשה שלנו הרבה שחקנים שהם מנהיגים בקבוצות שלהם, יש פה כאלה שאספו ניסיון ויודעים מה זה לקחת תארים. יש לחץ גדול סביב נבחרת אנגליה, אבל זה לחץ שצריך לקחת אותו למקום חיובי. התפתחנו בשנים שעברו הצבנו את הרף הכי גבוה שאפשר, אנחנו בתהליך כדי להתברג עם הגדולות ביותר”.

קייל ווקר חוגג (רויטרס)קייל ווקר חוגג (רויטרס)
הכירו את הרכש החדש - מרטין ראינוב

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל