נבחרת הולנד המשיכה בטורניר הנהדר שלה והערב (חמישי) היא עלתה לשמינית הגמר של יורו 2020, אחרי שהשיגה 0:2 על אוסטריה ביוהאן קרויף ארנה והשלימה מאזן מושלם אחרי שני מחזורים. מי שמתפתח להיות אחד מתגליות היורו הוא דנזל דומפריס המגן של פ.ס.וו איינדהובן, ששוב מצא את הרשת. אוראל גרינפלד שפט במשחק והעניק פנדל אחרי סיוע מה-VAR, במה שסידר לממפיס דפאיי את הראשון במשחק.

עד כמה ההישג של דומפריס מרשים? ובכן, הוא הפך לשחקן השני אי פעם של הולנד ביורו שמבקיע בשני המשחקים הראשונים שלו, אחרי רוד ואן ניסטלרוי האגדי. בנוסף, האורנג’ השלימו משחק תשיעי ברציפות בו לא מפסידים בטורניר גדול (מונדיאל ויורו), כשזו הריצה הטובה ביותר מאז פורטוגל שעשתה זאת עם 12 משחקים רצופים בין 2014 ל-2018.

דנזל דומפריס חוגג עם דוניאל מאלן (רויטרס)דנזל דומפריס חוגג עם דוניאל מאלן (רויטרס)

המצטיין דומפריס סיפר: “אני מנסה לנצל את העמדה שלי כדי לצאת קדימה ולעזור לנבחרת, זו גאווה גדולה. כבשנו חמישה שערים נהדרים בטורניר”. מאמנו פרנק דה בור אמר: “איחוד זה הדבר החשוב ביותר ויש לנו את זה. אנחנו יודעים מה עלינו לשפר כדי להיות טובים יותר”.

דויד אלאבה סיפר מהצד המפסיד: “אני גאה בקבוצה כי גילינו אומץ. לא שיחקנו בשליש האחרון כמו שרצינו, אני לוקח אחריות על הפנדל”. חברו לקבוצה, אנדראס אולמר, אמר: “שום דבר עדיין לא אבוד, עדיין יש לנו עוד משחק אחד וטעויות הן חלק מזה. היום זה לא עבד לנו”. המאמן פרנקו פודה המשיך: “אפשרנו להולנד לשחק חופשי מדי, לא ייצרנו מספיק מצבים”.

דויד אלאבה (רויטרס)דויד אלאבה (רויטרס)
היורש של זלאטן מסתער על היורו