אחרי דחייה של שנה בעקבות מגפת הקורונה שפקדה את רחבי היבשת, יורו 2020 יצא לדרך וההתרגשות כבר בשיאה. אך יש מספר כוכבים גדולים בשמי אירופה שבשבילם הטורניר יהיה סיוט, והם ייאלצו לצפות בו מהבית ולא לקחת חלק עם נבחרותיהם, כשלחלקם זו אולי מכה קשה אף יותר כי ככל הנראה זה הטורניר האחרון בו יוכלו לקחת חלק.

הגדול מכולם הוא כמובן זלאטן איברהימוביץ’. הכוכב השבדי בן ה-39, שרשם עד היום 118 הופעות בצהוב כחול, חזר רק לאחרונה ללבוש את מדי הנבחרת, אך לצערו נפצע במילאן ולא יוכל לקחת חלק בטורניר הגדול, שככל הנראה אמור היה להיות הטורניר האחרון שלו במדי הנבחרת. אבל אצל זלאטן כמו זלאטן, אי אפשר לדעת לעולם איזה הפתעות הוא עוד מכין לנו בעתיד, אך אין ספק שזו תהיה אולי האבדה הגדולה ביותר בטורניר שבפתח.

זלאטן איברהימוביץ' (רויטרס)זלאטן איברהימוביץ' (רויטרס)

מי שספגה מכה קשה לא פחות היא נבחרת הולנד, שתחסר בטורניר את הבלם המוביל שלה וירג’ל ואן דייק. הבלם בן ה-29 של ליברפול, שרשם 38 הופעות במדי הנבחרת, פצוע כבר 8 חודשים וזו לא הפתעה שהוא יפסיד את הטורניר, אך זו בהחלט מכה קשה להגנה של הנבחרת שהשתפרה פלאים בשנים באחרונות הרבה בזכותו.

בתוך כך, האורנג’ החליטו לא לזמן את סוון בוטמן, שעבורו זה אמור היה להיות טורניר הפריצה הגדול. שחקן ההגנה בן ה-21 מליל רשם עונה נפלאה מבחינתו ברמה האישית, אך עבור ההולנדים זה כנראה לא הספיק והוא לא זומן. אם לא די בכך, ממש בסמוך לפתיחת הטורניר האורנג’ התבשרו שגם קשר מנצ’סטר יונייטד, דוני ואן דה בייק, לא התאושש מהפציעה שלו ולא ייקח חלק בטורניר. 

דוני ואן דה ביק. לא ייקח חלק (רויטרס)דוני ואן דה ביק. לא ייקח חלק (רויטרס)

עוד כוכב שדווקא אמור היה לעשות את הפריצה הגדולה שלו במדי הנבחרת הספרדית הוא אנסו פאטי. שחקנה של ברצלונה בן ה-18 פצוע כחצי שנה אחרי שקרע את המיניסקוס. פאטי שותף עד כה בארבעה משחקים בלבד במדי ‘לה רוחה’ ואין ספק שזו אכזבה גדולה מאוד עבורו כיוון שזה הטורניר הראשון בו אמור היה לקחת חלק כבורג מרכזי במערך של לואיס אנריקה. מארק-אנדרה טר שטגן נותח ולא יהיה חלק מהסגל של גרמניה ליורו, כשהוא בכל מקרה תוכנן להיות שוער שני למנואל נוייר.

אנסו פאטי (רויטרס)אנסו פאטי (רויטרס)

גם אלופת העולם צרפת ספגה מכה קשה אחרי שמגנה השמאלי של ריאל מדריד, שרשם עונה אדירה, פרלאן מנדי, נפצע לאחרונה ולא יהיה בסגל של הטריקולור. המגן הצרפתי בן ה-25 רשם עד כה 7 הופעות בלבד במדי הנבחרת ואין ספק שזה אמור היה להיות הטורניר שיבסס את מעמדו כמגן הפותח של הנבחרת בשנים הבאות.

נבחרת נוספת שתצטרך להסתדר ללא אחד מכוכביה הגדולים היא פולין, זאת לאחר שארקדיוש מיליק נפצע בברכו עוד לפני סיום העונה עם מארסיי ובצוות הרפואי של הנבחרת של פאולו סוזה הבינו שגם הוא לא יוכל לקחת חלק בטורניר. 

ארקדיוש מיליק (רויטרס)ארקדיוש מיליק (רויטרס)

שחקן גדול נוסף של ריאל מדריד שיחמיץ את הטורניר הוא סרחיו ראמוס, שלא זומן על ידי לואיס אנריקה לסגל ספרד. בלם הלבנים שהיה פצוע לאורך רוב שלבי העונה עומד על 181 הופעות בנבחרת, רק רק 3 פחות מהשיא של חסן אחמד המצרי שרשם 184, והבלם מאוד מקווה שלפחות אחרי היורו, הוא יוכל לחזור לנבחרת, כשבעבר הוא אף הצהיר שהיה רוצה לשחק בגביע העולם של 2026 (!).

סרחיו ראמוס (רויטרס)סרחיו ראמוס (רויטרס)

ואחרונים וחביבים – ניקולו זאניולו ולורנצו פלגריני. הקשר ההתקפי בן ה-21 של נבחרת איטליה שמשחק ברומא, נפצע בתחילת העונה ומאז לא הצליח לחזור לעניינים. גם עבור זאניולו זה אמור היה להיות טורניר הפריצה הגדול שלו אך לצערו הוא לא יוכל לקחת חלק. האיטלקי רשם את הופעות הבכורה שלו בנבחרת לפני כשנתיים, כשמאז שותף בעוד שישה משחקים וכבש בסך הכול שני שערים. לגבי פלגריני, הרי שהקשר, חברו של זאניולו לרומא, יצא מהסגל כתוצאה מפציעה חמורה משחשבו באזור המפשעה, מה שעלול להשפיע על מרכז השדה של האזורי. 

ראוי לציין גם את ארלינג הולאנד ויאן אובלק, יש שיגידו החלוץ והשוער הטובים בעולם, שלא ישחקו בטורניר. עם זאת, הסיבה לכך היא שהנבחרת שלהם, נורבגיה וסלובניה בהתאמה, כלל לא העפילה לתחרות.

ארלינג הולאנד (רויטרס)ארלינג הולאנד (רויטרס)
גווארדיולה כמו שמעולם לא ראיתם