אחת ההפתעות הגדולות ביותר של יורו 2020 עד כה נרשמה היום (שני) כאשר נבחרת פולין, בהובלת רוברט לבנדובסקי על המגרש ופאולו סוזה על הקווים, הפסידה 2:1 לסלובקיה הצנועה. 

“הפסדנו לקבוצה החלשה ביותר בבית, על הנייר, ואנחנו במצב קשה. נעשה כל מה שביכולתנו כדי לשחק יותר טוב במשחקים הבאים. הכרטיס האדום היה אחד מהרגעים החשובים, אבל לא איבדתי תקווה לאחר מכן. חשבתי שנוכל להבקיע את השער השני. ספגנו מהר מדי”, הסביר לבנדובסקי בסיום.

רוברט לבנדובסקי מאוכזב (רויטרס)רוברט לבנדובסקי מאוכזב (רויטרס)

מאמנו, פאולו סוזה, ניתח את מה שהתרחש על כר הדשא: “עבדנו על ההגנה נגד שקריניאר השבוע ואיבדנו אותו בקרן. אני צריך להבין למה לא שמרו עליו. רצינו לשלוט בכדור וליצור מצבי הבקעה, ועשינו את זה. אנחנו יכולים לשחק טוב יותר ולהראות יותר אומץ, בעיקר בהגנה”.

חברו לנבחרת, יאן בדנארק המאוכזב סיפר: “התחלנו את המחצית השנייה בצורה טובה ושלטנו בכדור לכל אורך המשחק, אבל לא היינו מספיק תכליתיים בצד שלהם ושלנו. הכרטיס האדום שינה הכל. זה קשה, צריך לשאול את עצמנו איך אפשר להשתפר. צריך להתכונן למשחק הבא, ספרד אחת הנבחרות הטובות בעולם, אבל אפשר לשחק בצורה הטובה ביותר ברגעים הקשים ביותר. אנחנו חייבים להישאר מאוחדים”.

מילאן שקריניאר חוגג (רויטרס)מילאן שקריניאר חוגג (רויטרס)

בלמה של אינטר ומי שהבקיע את שער הניצחון, מילאן שקריניאר, אמר לאחר המשחק: ”שמחים שהתחלנו את התחרות עם ניצחון. זה היה משחק קשה, פולין נבחרת איכותית”. רוברט מאק, שייצר את השער הראשון, הוסיף: “נהדר להתחיל ככה, ניצחנו וזה מדהים. לצערי ספגנו בתחילת המחצית השנייה, הכרטיס האדום קצת עזר לנו. אנחנו יודעים שמצבים נייחים יכולים להכריע”.

התקדים הלא מחמיא של שצ’סני, קריחוביאק הצטרף לאקס מכבי ת”א

# וויצ’ך שצ’סני חסר המזל הפך לשוער הראשון אי פעם בתולדות היורו שמבקיע שער עצמי.

# הכרטיס האדום של גז'גוז' קריחוביאק היה הראשון ביורו 2020 וה-39 אי פעם בתולדות אליפות אירופה בכדורגל. הקשר הוא הפולני השני שהורחק באדום ביורו אחרי וויצ’ך שצ’סני (2012) והצטרף לרשימה ארוכה בה חברים בין היתר מאמן מכבי ת”א בעבר, סלבישה יוקאנוביץ’, גיאורגי חאג’י ובסטיאן שוונשטייגר. רדוסלאב לאטאל הצ’כי הוא השחקן היחיד שהורחק פעמיים, ב-1996 וב-2000.

קריחוביאק יורד מהמגרש (רויטרס)קריחוביאק יורד מהמגרש (רויטרס)

# מילאן שקריניאר היה גיבור הערב עם תצוגה הגנתית ושער הניצחון. הבלם הפך לשחקן הראשון מאז 2008 שמסיים משחק עם 10 הרחקות, 2 חסימות כדור ושער. בנוסף, העלה את מאזנו ל-3 שערים ב-4 המשחקים האחרונים עבור סלובקיה, אחרי שלא הבקיע ב-37 ההופעות הקודמות.

# שער השוויון הפולני, מרגליו של קרול לינטי, היה השער השני הכי מהיר בתולדות היורו לאחר העלייה למחצית השנייה, כאשר הובקע כעבור 32 שניות מהחזרה למגרש. השיא שייך  למרסל קוראס שהבקיע אחרי 21 שניות עבור רומניה ב-1984.

זידאן מתפוצץ על עיתונאי