אנגליה העפילה לראשונה בתולדותיה לגמר היורו, כאשר ניצחה 1:2 את דנמרק בהארכה דרמטית. נבחרת שלושת האריות עשתה היסטוריה, אבל הפנדל שהוביל לשער של הארי קיין עורר הרבה ספקות ברשת. ראחים סטרלינג הוכשל ברחבה במהלך ההארכה, ובסיום המשחק שחקן ההתקפה של מנצ’סטר סיטי סיפר על כך מהזווית שלו כי לטענתו “היה עליי פנדל, איך בכך ספק”. זה כמובן לא מנע מהאנגלים לחגוג בגדול ובתקשורת הבריטית די העלימו את הנושא מהכותרות אחרי המשחק.

אוהדים אנגלים חוגגים בלונדון (רויטרס)אוהדים אנגלים חוגגים בלונדון (רויטרס)

כצפוי, העלייה לגמר הראשון של טורניר גדול מאז 1966, הובילה להתפרצות רגשות אדירה באנגליה כאשר האוהדים יצאו לחגוג ברחובות וייצרו אווירת פסטיבל בלונדון. האוהדים טיפסו על האוטובוסים המפורסמים של העיר, על תאי הטלפון, ולא הפסיקו לשיר שיר שמזוהה עם נבחרת שלושת האריות – It's coming home. גם הכותרות בחלק מהעיתונים היו סביב השיר המוכר שמבשר על הגעת הגביע בחזרה לביתו אחרי כל כך הרבה שנים. 

צפו: האוהדים האנגלים חוגגים בטירוף!!!
אוהד על תא טלפון בלונדון (רויטרס)אוהד על תא טלפון בלונדון (רויטרס)

“אנגליה יכולה לסיים גירוד מעצבן של 55 שנה בגמר מול איטליה. עכשיו זה הזמן שלה”, נכתב ב”גרדיאן” על העלייה ההיסטורית לגמר היורו. ב”מייל” בגרסתו האינטרנטית קראו למשחק מול דנמרק “בלתי נשכח” אחרי שהנבחרת הצליחה לחזור מפיגור כשספגה מרגליו של מיקל דמסגור האדיר. אולם, שער עצמי של סימון קר ואותו כדור חוזר מהחמצת הפנדל של הארי קיין בהארכה, שינו את פני התמונה. בתקשורת האנגלית כאמור, העלימו לחלוטין את שערוריית ה-VAR שליוותה את ההעפלה שלהם לגמר הטורניר.

אוהדים חוגגים על אוטובוס בלונדון (רויטרס)אוהדים חוגגים על אוטובוס בלונדון (רויטרס)

“צריך להגיד מילה על סאות’גייט. בלי להשתולל, בלי להתעצבן, הוא החזיר את השחקנים למשחק בצורה רגועה וידע מה להגיד להם גם בכניסה להארכה”, החמיאו בתקשורת האנגלית למאמן שסופג באופן קבוע ביקורות רבות וזלזול לא קטן. כעת המאבק יהיה מול איטליה של רוברטו מנצ’יני, שהדיחה את ספרד ואת בלגיה החזקות ברבע הגמר ובחצי הגמר. ב”סאן” הצליחו לתאר את זה יפה ובצורה מאוד בריטית כאשר כתבו: “הנבחרת של סאות’גייט עשתה היסטוריה. עכשיו אף אחד לא יעצור אותנו. זה בא הביתה. נכון?”, את התשובה יקבלו מיליוני אנגלים ביום ראשון. 

חגיגות בלונדון (רויטרס)חגיגות בלונדון (רויטרס)

“זו הייתה הופעה גדולה שלנו, היינו צריכים לתת את כולנו, זו הפעם הראשונה שספגנו בטורניר אבל השווינו וידענו להיות סבלניים”, אמר סטרלינג, “מבחינתי אין ספק שהיה פנדל, חדרתי לרחבה, הבלם הושיט רגל וזה היה ברור. זה עוד צעד עבורנו לכיוון שאנחנו רוצים, חייבים עכשיו להתרכז בגמר”.

סטרלינג סוחט את הפנדל (רויטרס)סטרלינג סוחט את הפנדל (רויטרס)

מאמן נבחרת שלושת האריות גארת’ סאות’גייט אמר אחרי המשחק: “אני גאה מאוד בשחקנים, זה מדהים לקחת חלק בזה, האוהדים היו אדירים הלילה, ידענו שזה לא יהיה קל כמו אז ברומא, אבל אמרנו לשחקנים שיצטרכו להפגין אופי כדי לחזור אם ניקלע לפיגור, והם עשו את זה. לא ראיתי אם היה פנדל, סטרלינג הציק להם בכל מקרה בצד כל הערב, אבל אין מישהו אחר שהייתי רוצה שיבעט חוץ מקיין. עמד נגדו שוער גדול”.

גארת' סאות'גייט (רויטרס)גארת' סאות'גייט (רויטרס)

גיבור הערב הארי קיין, שלקח בפעם השנייה ברציפות את תואר איש המשחק, הוסיף: “פשוט לא ייאמן. איזה משחק זה היה, מגיע לדנמרק את כל הקרדיט, הצלחנו לעשות את זה בזמן הכי קריטי, הגבנו היטב לפיגור ואנחנו בגמר בבית, איזו תחושה. ידעתי לאן אבעט, זה לא הפנדל הכי טוב שלי ולפעמים מפספסים, אבל למזלי זה קרה איך שזה קרה. יודעים שיהיה קשה מול איטליה, היה לנו טורניר אדיר עד עכשיו ונשאר רק עוד משחק אחד, אני כבר לא יכול לחכות”.

הארי קיין ופיל פודן חוגגים (רויטרס)הארי קיין ופיל פודן חוגגים (רויטרס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל