קצת מספרים מהערב הקסום בוומבלי. אנגליה ודנמרק נגררו להארכה לאחר שבתום 90 דקות התוצאה עמדה על 1:1. זהו המשחק השביעי מתוך 14 משחקי נוק-אאוט שנערכו ביורו 2020 שנגררו להארכה, כאשר נבחרת שלושת האריות הפסידה בשישה מתוך שבעת הפעמים האחרונות בהן הגיעה להארכה בטורניר גדול, אך לא הפעם – 1:2 בסיום.

הארי קיין, שהבקיע את הפנדל עבור האנגלים, שעלו לראשונה לגמר היורו, השתווה לגארי ליניקר כשחקן האנגלי שכבש הכי הרבה שערים בטורנירים גדולים עבור הנבחרת, כאשר הרשית את העשירי שלו והרביעי ביורו 2020. אגב, כוכב טוטנהאם רחוק רק שער אחד מכריסטיאנו רונאלדו כמלך שערי היורו, כשל-CR7 יש 5 כיבושים.

הארי קיין חוגג (רויטרס)הארי קיין חוגג (רויטרס)

כמו כן, מבול של שערים עצמיים ביורו 2020. בכל טורנירי היורו הקודמים נכבשו רק 9 בסך הכול, אבל “מלך השערים” של התחרות לא עוצר והפעם היה זה תורו של סימון קאר, אחד מגיבורי היורו, שאיזן עבור אנגליה מול דנמרק עם גול לשער הלא נכון הערב (רביעי). זה הגול העצמי הראשון לזכות נבחרת שלושת האריות ביורו.

לפני כן, מיקל דמסגור קיבע את מעמדו כתגלית היורו. הקשר הצעיר של סמפדוריה שלא רבים הכירו אותו לפני הטורניר מפגין יכולת פשוט אדירה, וכבר במשחקו השמיני בנבחרת הבקיע את שערו הרביעי, בכדור חופשי נפלא שהכניע את ג’ורדן פיקפורד.

מיקל דמסגור חוגג (רויטרס)מיקל דמסגור חוגג (רויטרס)

הגול של דמסגור היה הראשון ביורו מבעיטה חופשית ישירה, ואיזו בעיטה זאת הייתה. סמפדוריה רכשה את הקשר בן ה-21 לפני שנה תמורת 7 מיליון אירו בלבד ותג המחיר שלו מבחינת האיטלקים כבר עומד על 45-40 מיליון אירו, קפיצה אדירה.

השוער האנגלי אמנם שבר את השיא של נבחרתו מבלי לספוג (721 דקות ברצף בכל המסגרות), אך השיא שופר ב-2 דקות בודדות. פיקפורד גם השלים 480 דקות רצופות ביורו מבלי לספוג, כאשר השיא שייך לאדווין ואן דר סאר (541 דקות) ומתחתיו איקר קסיאס (509), זוף (494) ומנואל נוייר (491).

ג'ורדן פיקפורד (רויטרס)ג'ורדן פיקפורד (רויטרס)
צפו: האוהדים האנגלים חוגגים בטירוף!!!