דנמרק וצ’כיה נפגשו הערב (שבת) לקרב מסקרן במיוחד בין שתיים מהנבחרות המפתיעות ביורו 2020. בסיום, הסקנדינבים היו אלה שחגגו את השגת המקום בחצי הגמר עם 1:2, אך בשני הצדדים נרשמו לא מעט נתונים סטטיסטיים מרשימים.

פטריק שיק המשיך ביכולת המופלאה שלו ובעזרת השער המצמק השווה את כמות השערים של כריסטיאנו רונאלדו (5) ועלה בצוותא עם הפנומן לראש טבלת הכובשים ביורו 2020. יחד עם זאת, CR7 עדיין בפסגה מכיוון שהיה לו גם בישול בטורניר, ובמקרה כזה – זה שובר השוויון בין השחקנים להם אותה כמות גולים.

פטריק שיק חוגג (רויטרס)פטריק שיק חוגג (רויטרס)

זה לא נגמר כאן - שיק השווה את שיאו של מילאן בארוש עם 5 שערים בטורניר יורו אחד. בתוך כך, חלוצה של לברקוזן רחוק רק שני שערים משיאו של אולדריך נייג'לי בכיבוש בטורניר גדול עבור הצ’כים, כאשר האחרון כבש 7 שערים במונדיאל.

שחקני צ'כיה ופטריק שיק חוגגים (רויטרס)שחקני צ'כיה ופטריק שיק חוגגים (רויטרס)

בנוסף, שיק הפך לשחקן הראשון ביורו הנוכחי שכבש בארבעה משחקים שונים. נתון מרשים לא פחות הוא שהנבחרת הצ’כית כבשה רק פעמיים בהיסטוריה בטורניר אחד (יורו 1996 7 שערים וביורו 2004 10 שערים) יותר שערים ממה שכבש שיק בכל הטורניר הנוכחי. 

גם בצד המנצח ישנם מספרים מעניינים. חלוצה של דנמרק, קספר דולברד, כבש את שערו השלישי עבור דנמרק ביורו 2020 ובכך השתווה לארבעה דנים ענקיים שעשו זאת בעבר –יון דאל טומסון, בריאן לאודרופ, הנריק לארסן ופרנק ארנסן.

אחרי ההפתעות - זה הזמן של האריות ביורו