אחרי שנעצרה בחצי הגמר ב-1968 וב-1996, אנגליה כולה עוצרת את נשימתה לקראת הביקור השלישי של נבחרת שלושת האריות בחצי גמר היורו היום (רביעי) ב-22:00 מול דנמרק בוומבלי, כאשר בממלכה יש אמונה אמיתית שגארת’ סאות’גייט ושחקניו יכולים ללכת עד הסוף ולסחוף את אנגליה לגמר יורו ראשון ולזכייה שנייה בלבד בטורניר גדול אחרי הזכייה ההיסטורית במונדיאל 1966.

האנגלים, שעדיין לא ספגו ולו שער אחד עד כה בטורניר, רוצים להמשיך במסע הקסם שלהם בדרך לגמר לאחר שבשלב הבתים גברו 0:1 על קרואטיה, נפרדו ב-0:0 מסקוטלנד וניצחו 0:1 גם את צ’כיה בדרך למקום הראשון בבית ד’, בעוד לאחר מכן נבחרת שלושת האריות גברה 0:2 על גרמניה בשמינית הגמר ורקדה על הדשא באולימפיקו ברומא עם 0:4 אדיר על אוקראינה ברבע הגמר.

הרכב אנגליה: ג’ורדן פיקפורד, קייל ווקר, הארי מגווייר, ג’ון סטונס, לוק שואו, דקלאן רייס, קלווין פיליפס, מייסון מאונט, סאקה, ראחים סטרלינג והארי קיין.

הרכב דנמרק: קספר שמייכל, סטרגור לארסן, אנדראס כריסטנסן, סימון קאר, יניק וסטרגור, יואכים מייל, תומאס דילייני, מיקל דמסגור, פייר-אמיל הויביירג, מרטין בריית’ווייט וקספר דולברג.

מ-4 תצא 1: מי תהיה אלופת אירופה 2020?
ג'יידון סאנצ'ו (רויטרס)ג'יידון סאנצ'ו (רויטרס)

מגנה השמאלי של נבחרת אנגליה, לוק שו, שמציג יכולת נהדרת עד כה בטורניר, התייחס לתגובה שקיבל מרוברטו קרלוס על היכולת שלו: “בכנות, לא יכולתי להאמין לזה. הייתי כזה ‘לא, זה מוזר’, הייתי בטוח בהתחלה שזה לא באמת הוא, אבל אז ראיתי שהוא עוקב אחריי ושלחתי את זה לחברה שלי ולחברים והם אמרו לי ‘ואפילו לא עקבת אחריו בחזרה’. באמת שלא האמנתי לזה, בכנות, זה היה משוגע לראות שאגדה כמוהו עוקב אחרי בכלל, אז התגובה על התמונה הייתה אפילו טובה יותר”.

רוברטו קרלוס (שחר גרוס)רוברטו קרלוס (שחר גרוס)

היכולת שלו ושיתוף הפעולה עם ראחים סטרלינג: “שני הבישולים שלי היו טובים, אבל אני חושב שהיכולת שלי הייתה יכולה להיות אפילו טובה יותר, אבל אני תמיד קשה עם עצמי. ראחים סטרלינג? לפני היורו לא שיחקתי איתו יותר מדי, אבל במשחקים שלנו ביחד שיתוף הפעולה פשוט מרגיש נורמלי. אני מבין את התנועה שלו, יודע לאן הוא הולך, מתי הוא נכנס פנימה ומתי נשאר בחוץ. אני מרגיש שהדברים עובדים יפה מבחינתנו כרגע ואני מקווה שזה ימשיך ונשמור על מערכת יחסים טובה, זה מראה מה הנבחרת עושה לנו, קל לנו לעבוד ביחד”.

לוק שואו (רויטרס)לוק שואו (רויטרס)

המחמאות מצד הארי מגווייר: “אני תמיד מדבר עם הארי לפני המשחק, הוא תמיד אומר לי ‘אל תתפשר על שום דבר חוץ מלהיות השחקן הכי טוב על המגרש’, הוא תמיד אומר לי את זה וזה משהו שאנחנו מדברים עליו. המחשבה על חצי הגמר עם הקהל בוומבלי גורמת לי להתרגש אפילו יותר, אני חושב שאמרתי את זה כבר על המשחק מול גרמניה, מעולם לא חוויתי אווירה כזאת. זה היה מדהים, כולם שרו ‘סוויט קרוליין’ וזה היה נהדר ומיוחד. עם עוד 20,000 צופים באצטדיון אני לא יודע איך זה הולך להישמע, אבל אנחנו ללא ספק מחכים לזה כבר, כל פעם שאנחנו כובשים אנחנו מקבלים עור ברווז”.

הארי מגווייר (רויטרס)הארי מגווייר (רויטרס)

האפשרות לזכות ביורו: “לזכות ביורו על הדשא בוומבלי יהיה כל כך מיוחד, אני חושב שאני יכול לדבר בשם כל הנבחרת, כל הסגל, זה יהיה כנראה היום הכי טוב ומאושר בחיים שלנו, כמובן, זה משהו שאנחנו צריכים לדחוף אליו ואנחנו רוצים להשיג את זה. יש לנו עוד משוכה בדרך לגמר, יהיה משחק קשה, אבל אני מרגיש שאנחנו הולכים לתת את כל מה שיש לנו כדי להגיע לגמר ולגרום לאנגליה כולה להאמין שוב”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל