דנמרק תתמודד היום (רביעי) ב-22:00 מול אנגליה בחצי גמר היורו ואופ”א הבטיחה שבין אם נבחרתו תהיה שם ובין אם לא – כריסטיאן אריקסן יהיה בגמר בוומבלי. התאחדות הכדורגל האירופית הזמינה את כוכב נבחרת דנמרק, שהתמוטט ונאבק על חייו כזכור לאחר דום לב שחטף במהלך משחק הפתיחה מול פינלנד, לגמר הגדול בראשון. 

אריקסן לא הוזמן לבד, כאשר גם צוות הפראמדיקים שהעניקו את הטיפול לכוכב ונלחמו על חייו באותו אירוע בלתי נשכח בקונפהגן לפני חודש, הוזמנו גם הם לגמר בוומבלי, בו נבחרת דנמרק תקווה לשחק מול המנצחת בין ספרד לאיטליה. 

שחקני דנמרק מתפללים למענו של כריסטיאן אריקסן (רויטרס)שחקני דנמרק מתפללים למענו של כריסטיאן אריקסן (רויטרס)

שוערה של דנמרק, קספר שמייכל, אמנם משחק באנגליה, אך גם זה לא מנע ממנו לעקוץ את היריבה בחצי הגמר. שמייכל נשאל “בטוח שמעת את השורה ‘זה בא הביתה’, מה יש לך להגיד על זה?”, השוער ענה ללא היסוס: “האם זה אי פעם היה בבית? כלומר, האם אי פעם זכיתם ביורו?”.

קספר שמייכל (רויטרס)קספר שמייכל (רויטרס)

אנדראס כריסטיאנסן, בלמה של דנמרק, דיבר לקראת המשחק: “אצטדיון וומבלי ראוי לארח משחקים חשובים מהסוג הזה. כמו שאתם יודעים, לא יוכלו להגיע הרבה דנים למשחק הזה. הולכת להיות אווירה מאוד עוינת וזה משהו שאנחנו נצטרך להתמודד איתו. אנחנו רק מחכים למשחק ומתרגשים, אבל זה הולך להיות קשה. יש לנו אצטדיון שלם להשתיק”. 

קספר דולברג, שכבש 3 שערים בשני המשחקים האחרונים אמר: “לכולם יש המון אמונה בנבחרת שלנו. מה שעשינו בכמה שבועות האחרונים זה יוצא דופן ואם כבר הגענו עד לפה אנחנו חייבים להמשיך ולעשות עוד צעד. אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. כמובן שיהיה קשה מול אנגליה והיציעים המלאים, אבל ננסה לנצל את היתרונות שלנו”. 

מ-4 תצא 1: מי תהיה אלופת אירופה 2020?
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה