שלב שמינית הגמר של יורו 2020 יגיע הערב (ראשון, 22:00) לנקודת רתיחה כאשר המפגש המסקרן והאיכותי ביותר בטורניר יפגיש בין נבחרת פורטוגל של כריסטיאנו רונאלדו לנבחרת בלגיה של רומולו לוקאקו וקווין דה בראונה באצטדיון בסביליה.

פורטוגל: רוי פטריסיו, רובן דיאש, פפה, דיוגו דאלו, רפאל גריירו, רנאטו סאנצ’ס, ז’ואאו פלאיניה, ז’ואאו מוטיניו, דיוגו ז’וטה, ברנרדו סילבה וכריסטיאנו רונאלדו.

בלגיה: טיבו קורטואה, טובי אלדרווירלד, תומאס ורמאלן, יאן ורטונגן, אקסל ויטסל, תומא מונייה, יורי טילמאנס, קווין דה בראונה, טורגאן הזאר, אדן הזאר ורומלו לוקאקו.

הפורטוגלים הוגרלו בבית המוות שם לא היו להם חיים קלים בכלל. במשחק הפתיחה הדברים נראו חיוביים במיוחד כאשר אלופת אירופה ניצחה 0:3 את הונגריה מצמד של רונאלדו. במשחק השני הפסידה פורטוגל 4:2 לגרמניה מה שהעמיד אותה בעמדה מסובכת לעלייה, אך במשחק האחרון סיימה ב-2:2 נפלא מול אלופת העולם צרפת והעפילה מהמקום השלישי. 

שחקני פורטוגל חוגגים עם רונאלדו (רויטרס)שחקני פורטוגל חוגגים עם רונאלדו (רויטרס)

אצל הבלגים לעומת זאת זה הלך הרבה יותר בקלות. כבר במשחק הפתיחה החבורה של רוברטו מרטינס דרסה את רוסיה עם 0:3 גדול. במשחק השני זה הלך קשה יותר כשבלגיה נכנסה לפיגור מוקדם מול דנמרק, אך ביצעה מהפך ענק בזכות דה בראונה שנכנס במחצית, ובמשחק השלישי השלימה 0:2 חלק ועלתה שלב עם מאזן מושלם של 9 נקודות.

רומלו לוקאקו ושחקני בלגיה חוגגים (רויטרס)רומלו לוקאקו ושחקני בלגיה חוגגים (רויטרס)

רנאטו סאנצ'ס, שחקנה של פורטוגל, אמר לקראת המשחק: “אנחנו נבחרת חזקה מאוד. ביורו כולם רוצים להציג את המיטב שלהם. האיכות לא תמיד מכריע אבל על המגרש נראינו טוב מאוד עד כה. לנבחרת שהייתה לנו ב-2016 הייתה גם הרבה איכות. עכשיו יש לנו שחקנים שונים שמשחקים בקבוצות גדולות ובליגות גדולות, ואני חושב שלקבוצה יש איכות דומה למה שהיה לנו אז”.

רנאטו סאנצ'ס לפני תומאס מולר (רויטרס)רנאטו סאנצ'ס לפני תומאס מולר (רויטרס)

רוברטו מרטינס, מאמן בלגיה, אמר לקראת ההתמודדות הקשה: "פורטוגל לא תהיה יריבה קלה אבל אנחנו מתכוננים למשחקים האלה חודשים רבים. בין אם אתה מתמודד איתם עכשיו או בשלב מאוחר יותר, זה לא אמור לחולל שינוי. כקבוצה תמיד אנחנו צריכים להיות מוכנים".

רוברטו מרטינס (רויטרס)רוברטו מרטינס (רויטרס)

טובי אלדרווירלד, בלמה של בלגיה: "מהי הדרך הטובה ביותר לעצור את רונאלדו? כקבוצה. זה תמיד היה הכוח שלנו. אני יודע שהתקשורת מתמקדת בכריסטיאנו אבל יש להם כל כך הרבה איכות. אנחנו לא צריכים לזלזל בברנרדו סילבה - הוא שחקן מדהים וגם דיוגו ז’וטה. יש להם הרבה חבר'ה שיכולים לכבוש שער משום מקום. אסור לנו לזלזל בהם”.

מי ינצח בקרב הענקים: לוקאקו או רונאלדו?